úterý 19. října 2021

Nový začátek ve Švýcarsku

Orig. název: The Little Swiss Ski Chalet
Autor: Julie Caplin
Překlad: Karolina Medková
Vydáno: Cosmopolis, 2021
Počet stran: 360

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku.

Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu.

Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku.

Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…

Sem tam za čas si každý knihomol potřebuje přečíst něco, u čeho vypne a bude se jen těšit z dobře napsaného příběhu, i když to bude mimo jeho žánr. A když se jedná o romantiku, tak ještě líp! Proto jsem se nemohla dočkat, až vyjde další kniha od Julie Caplinové, v rámci série Romantické útěky. Pokud dobře počítám, tak už je to v pořadí její sedmá kniha a já jsem prostě věděla, že mě nemůže zklamat. Chtěla jsem si ji možná trochu sobecky šetřit, ale nešlo to!

Co se týká obálka, je krásná. Okamžitě když jsem jí viděla, tak mě přepadl takový ten hygge pocit - něco teplého, útulné prostředí, praskající oheň v krbu a deka. Miluji takové knihy a do téhle jsem se zamilovala na první pohled. Ještě ideálnější by bylo, kdyby mi za oknem při čtení sněžilo... ale ani padající listí a zvuky deště nebyly od věci! Jediné, co mě na celé série mrzí je to, že mají knihy měkkou vazbu, tu pevnou by si podle mě zasloužily. Ale musím ocenit to, že se nakladatelství drží jednotného motivu knih, díky kterému na poličce vedle sebe vypadají opravdu dobře.

Kniha má trochu přes tři sta stran, ale je rozdělená na dvacet šest kapitol. Kapitoly jsou tedy trochu delší, ale vůbec mi to nevadilo. Autorka píše strašně mile, tak, že mám vždycky pocit, jak když poslouchám vyprávění přátel. Její styl psaní mě neskutečně baví a vždy je pro mě radost se do jejích knih začíst. Bála jsem se, aby kvalita knih nešla tolika díly dolů, ale vůbec. Pořád je to stejné, stejně skvělé, stejně čtivé. Už jen proto se těším na další knihu...

Skvělé je, že nemusíte knihy číst přesně tak, jak jdou za sebou. Nijak na sebe nenavazují. Občas se sice zmíní nějaká postava z předchozích knih, ale není to pro danou knihu nějak extra důležité. Hlavní postavou tohoto příběhu je Mina. Už od první stránky je Vám jasné, že tato postava je neskutečný živel. Je energická, do všeho se vrhá po hlavě... A když miluje, tak je to celým srdcem. Má ale i trochu smůlu... ale o tom se dozvíte v průběhu čtení. Její povaha je ale fascinující a je parádní v tom, že ji vede k životním krokům, do kterých by si málokdo troufl.

Pokaždé, když se mi kniha od autorky dostane do ruky, tak mám strach, aby zrovna ta kniha nebyla poslední ze série. Naštěstí, tahle poslední ještě nebude. Na konci knihy můžete najít. kromě lákavého receptu na Basilejský Kirschenbrottorte také přehled dílů, které již vyšly... + malé překvapení v podobě další knihy. Ta vyjde v roce 2022 a bude se jmenovat Domek v Irsku. Už jen obálka je strašně pěkná a kdo přečte Chatu ve Švýcarsku, je mu jasné, o kom budete tento nový díl :-)

Po přečtení Chaty ve Švýcarsku jsem si přála, aby bylo daleko víc takových knih. Knihy z obrovských sérií, které jsou čtivé a romantické. A pak taky to, abych jí nepřečetla tak zatraceně rychle! Nebudu z celé série vybírat jednu knihu, která je nejlepší. Každá má něco do sebe, každá byla něčím charakteristická. Takže pokud hledáte správnou hygge knihu, která Vás donutí pít horkou čokoládu po litrech, mohu Vám Chatu ve Švýcarsku vřele doporučit! :-) 


10/10


Za knihu moc děkuji Nakladatelství Grada, kde si můžete Chatu ve Švýcarsku zakoupit!1 komentář:

  1. Jak já se na ni těším! Už dávno ji mám na stole a jen čeká na správný čas. :) Celá tahle série je skvělá, takže jsem ráda, že ani tenhle díl nevybočuje. :)

    OdpovědětVymazat