pondělí 30. srpna 2021

Tak sladce voní domov


Autor: Anna Šmalcová
Vydáno: Anag, 2021
Počet stran: 136

Tato kuchařka je inspirovaná 60 rodinnými recepty, které byly po mnoho let vylepšovány a staly se velice oblíbenými nejen u nás doma.

Provoňte si domov chutnými recepty
Najdete zde jak recepty na výborné kynuté buchty a koláče, tak na křehká a třená těsta, nechybí ani smažené pochoutky a recepty z listového nebo litého těsta. Ať už se budete chystat péct svatební koláče, nebo jen něco drobného k nedělní kávě, najdete to právě v této ojedinělé kuchařce. Stačí si jen vybrat. Pojďte si provonět domov chutnými a vyzkoušenými recepty, které vytvoří tu pravou, vanilkou provoněnou, domácí atmosféru.

Dnešní recenze bude o knize, Tak sladce voní domov. Jedná se o kuchařku, která mě ale upoutala na první pohled. Nebudu lhát, i psaní recenze je v tomto případě poněkud výzva... nebudu popisovat děj a postavy. Tak snad mi odpustíte, že její představení bude o něco málo kratší, než jste zvyklí u jiných recenzí. I tak mám ale spoustu věcí, co bych Vám o knize chtěla říct, a jak bych Vás na ni mohla nalákat! Tak pojďme na to!

Tak sladce voní domov je už na první pohled lákavá kuchařka. Má omyvatelné desky, takže se nemusíte bát, že když si ji vezmete k ruce přímo v kuchyni, že ji ušpiníte. Dalším obrovským plusem jsou krásné celostránková fotografie, které dokonale doplňují recepty. Díky tomu víte, jak by měl finální výsledek přibližně vypadat.

V knize najdete šedesát rodinných receptů. Každý je jednoduše popsán tak, aby moučník byl každý schopný upéct. Což se mi hodí, protože co se moučníků týče, s těmi si v kuchyni moc rady nevím. Díky tomu jsem ocenila další věc, a to praktické tipy a triky na začátku knihy. Ty mi hodně pomohly, a já trochu lépe porozuměla tomu, co se po mně vlastně chce.

Z knihy zatím nemám vyzkoušené všechny recepty. Zatím se nejvíce osvědčily muffiny. a ty ještě ke všemu nebyla moje práce, ale přítele. Večer ho začala honit mlsná, a já tuhle knížku měla položenou na stole. Za chvilku nebyl přítel, ani kniha, a oba se ukázali asi po hodině. S příjemným bonusem v podobě horkých, voňavých a dokonalých muffinů! Musím říct, že to byla dokonalost a už se moc těším, až si zas něco upečeme... Jenže výběr je těžký, všechno vypadá ta dobře!

Kuchařka Tak sladce domov mě okouzlila na první pohled. Je jednoduchá, takže podle ní dokážu snadno něco dobrého upéct. Dalším lákadlem mohou být fotografie, které jsou opravdu povedené, a už z nich se mi sbíhají sliny! Tuhle kuchařku Vám mohu tedy všemi deseti doporučit, já jsem z ní nadšená! 


10/10


Za knihu k recenzi moc děkuji nakladatelství Anag, kde si Tak sladce voní domov můžete také zakoupit.
1 komentář:

  1. Sladké mám ráda a tahle kuchařka vypadá dobře. Zvlášť jestli jde o jednoduché recepty, které zvládne i někdo jako já. :D

    OdpovědětVymazat