čtvrtek 17. června 2021

Nelituju!

Dneska bych Vám prostřednictvím tohoto článku moc ráda představila knihu Nelituju, která právě bojuje v předprodeji na Pointě. Kniha Nelituju je prvotinou Lenky Sadílkové, kterou už "znám" delší dobu. Obě se pohybujeme ve sféře bookstagramu, a narazili jsme na sebe. Lenka je vášnivá čtenářka, a pokud si někdo zaslouží splnit si sen a vydat knihu, je to právě ona. Pokud Vás kniha zaujme, neváhejte a přispějte, ať se kniha dostane na svět! Odkaz na předprodej najdete na konci článku ;-)

Anotace:

Se snowboardem to Mia uměla pomalu dřív, než vůbec začala chodit, a na svahu je jako doma. Její druhou vášní jsou knihy. Má jich tolik, že by je při nejlepší vůli nedokázala přečíst za celý život. A že jí moc času nezbývá… Svízelné životní situace jí kromě koníčků pomáhá překlenout její kamarád Leo. Jediný člověk, kterého Mia pustila pod svou neprodyšnou slupku.

Pak se ale objeví Sebastian. Neomalený, povrchní, sprostý… s těma nejkrásnějšíma očima, jaké kdy viděla! K tomu, že je tak uzavřená, má své důvody. Osud ji totiž postavil před těžkou zkoušku, v níž nemůže vyhrát. Kvůli Sebastianovi se ale Mia začne zamotávat do svých pravidel i citů. Poslechne srdce, nebo dá na rozum? Pomůže jí Sebastian zbořit těžce vystavěné hradby a naučí ji znovu žít a milovat?

O čem v knize autorka píše?

Miin příběh je o životě, který v posledních letech nehraje fér.
Píšu o touze milovat i navzdory nevyhnutelnému konci.
Píšu o osudové přitažlivosti, která se těžko drží na uzdě.
Píšu o důležitosti přátelství, díky němuž nic není tak těžké, jak se prve zdálo; protože ač si myslíte, že nemáte nic – stačí jeden opravdový přítel, a máte vše.
Píšu o těžkých ztrátách, které budou bolet až do posledního dne vašich životů, ale především je mé vyprávění o naději, že zítřky budou lepší i přesto, že na konci tunelu čeká tma.

Pro koho je kniha určena?

Knihu bych doporučila všem, kteří milují zimu, sníh, snowboarding a knihy se špetkou erotiky. Dále něžným, romantickým duším, které mají rády, když příběh chytne za srdce a občas ukápne i slzička. Příběh si oblíbí také ti, koho zajímají otázky a strasti každodenního života.

Pár slov o autorce:

Je mi 24 let a jsem mámou tříletého syna. Úspěšně jsem dokončila bakalářský obor porodní asistentka, ve kterém jsem se našla – moc mě to baví a naplňuje. Bydlím v rodinném domku se zahradou spolu se psem, kočkou a rybičkami v malé vesničce kousek od Pardubic. Můj největší koníček (mimo péče o syna) jsou knihy. Jejich čtení, hodnocení a nyní i jejich psaní. Také se učím jezdit na snowboardu, který mě inspiroval k napsání této knihy.
S nadšením se učím novým věcem a dělá mi radost, když si z nich něco odnáším do svého života.
Ačkoli miluju Stephena Kinga, Chrise Cartera a Sebastiana Fitzka, je má kniha plná romantiky a hlubších myšlenek.

Proč autorka knihu napsala?

Už několik let píšu romantické příběhy. Začala jsem v aplikaci Storki a později i na Wattpadu, kde se zrodily postavy a kostra tohoto příběhu.
Příběh o Mie mám napsaný od února roku 2020. Tvořit jsem začala po návratu ze zimní dovolené. Tenkrát jsem se na snowboard ještě neodvážila stoupnout. Ale tento rok (za asistence mé sestřenice – zdravím tě!) už ano, a začala jsem si tak plnit svůj dlouholetý sen. Zalíbil se mi ten pocit při jízdě, kdy cítím, že je jen na mně, jestli pojedu dál, nebo upadnu. Uchovala jsem si ho a vtiskla ho do příběhu. Čím více jsem o tom psala, tím častěji mě napadala myšlenka – a proč to nezkusit vydat?

Řekli o knize:

„Od téhle knížky můžete čekat skvělý erotický román plný sněhu, snowboardingu a jedno velké tajemství. Pokud máte rádi romantické knihy, tuhle byste fakt neměli minout.“
Nela Nováková, betačtenářka a bookstagramerka (@nelca_v_knihach)

„Příběh Nelituju odráží nejeden lidský osud plný vzpomínek, bolesti, ale také touhy bojovat. Setkáváme se se silným a neoblomným Sebastianem a Miou, zářivou Hvězdou. Toto čtení doporučuji všem, kteří mají rádi příběhy odehrávající se na svahu, ze kterého odlétávají spršky sněhu, snowboard, ale také knihy a dobrou společnost. U tohoto příběhu se budete smát i plakat nejen v zimě pod dekou, ale i za jasných slunečných dní.“
Antonie Nováková, betačtenářka a bookstagramerka (@_fearnie_)

„Začala bych tím, že v příběhu najdete úžasné zimní prostředí, které si zamilujete, a hlavně sympatické postavy. Nelituju je skvělá kniha. Hned od začátku se něco děje, což je za mě veliké plus, protože když je začátek zdlouhavý, tak mě to nebaví a knihu čtu dlouho. Miu budete chvílemi nesnášet, ale časem pochopíte, že má svá tajemství, která nedá všem hned najevo. Příběh miluji už teď, a to kniha ještě nevyšla. Čtení jsem si užila a vám knihu doporučuji. Nevěřím, že by se našel někdo, komu by se nelíbila.“
Lucie Pomeislová, betačtenářka a bookstagramerka (@bookstagram_luci)

„Znáte ty melancholické chvíle, kdy byste se rádi zakutali do peřin v teplých ponožkách, v měkkém pyžamku, trochu si poplakali a zároveň se nechali obejmout silným příběhem plným vášně a romantiky? Já je znám a mohu říct, že kniha Nelituju je pro ně jako stvořená. Perfektní a vtipné dialogy! Sympatické postavy! Ohromná čtivost! Nenáročně náročný děj! A to vše na tak akorát stránkách bez zbytečných odboček. Nelituju, že jsem knihu zhltla, a je mi ctí, že jsem s autorkou mohla spolupracovat. Jedním slovem skvělé! (A Leo je fakt BOŽÍ☺)“
Nelly Černohorská, spisovatelka, ghostwriterka


Pokud by jste se o knize chtěli dovědět více, mrkněte k Lence na instagram, kde ji najdete jako @mamaknihomolka!

A slibovaný odkaz na předprodej knihy Nelituju: http://bit.ly/KupNelituju

A to je za mě dnes vše, mějte se krásně! :-)Žádné komentáře:

Okomentovat