sobota 12. června 2021

Jak to všechno je?!


Orig. název: Das Paket
Autor: Sebastian Fitzek
Překlad: Barbora Veselá, Jaromír Czmero
Vydáno: Anag, 2018
Počet stran: 288

POZOR! Otevření na vlastní nebezpečí! Nový psychologický thriller od Sebastiana Fitzeka!
Poté, co mladou psychiatričku Emmu Steinovou znásilnil neznámý muž čekající na ni v jejím hotelovém pokoji, přestala vycházet z domu a uzavřela se do sebe. Stala se třetí obětí psychopata, kterému novináři dali přezdívku Holič, protože předtím, než své oběti zavraždí, oholí jim vlasy.
Emma jako jediná vyvázla živá, ale bojí se, že po ní Holič bude pátrat, aby svůj krutý čin dokončil. Ve své paranoii vidí od té doby v každém muži pachatele, protože mu v tmavém pokoji neviděla do tváře. Bezpečně se cítí jen ve svém malém domě na kraji berlínské čtvrti Grunewald – ovšem jen do té doby, než ji pošťák jednoho dne požádá, aby převzala balíček pro souseda.
Souseda, jehož jméno Emma nezná a nikdy ho ani neviděla, ačkoliv tu s manželem bydlí už celé roky…

Dneska bych Vám ráda představila knihu z nové spolupráce. Dostala jsem nabídku od nakladatelství Anag, které vydává obrovskou řadu knih. Protože toho mám poslední dobou hromadu, muselo rozjetí spolupráce chvilku počkat, ale nakonec jsem svůj první balíček dostala. A do jedné z knih jsem se pustila. Knihou je román Balíček, jehož autorem není nikdo jiný než Sebastian Fitzek. Na autora jsem slyšela jen samou chválu, a tak jsem byla na knihu moc zvědavá!

A proč jsem si vybrala Balíček? Je to kniha, kterou jsem zahlédla už tolikrát, a přišla mi tak jako jasná klasika, pro tohoto autora. Takže je snad lepší kniha, kterou začít? Já měla jasno, a už jen kvůli krásné obálce, která je tak do detailů propracovaná! Je vyvedená do podoby balíčku, nechybí ani adresa přijímce, v tomto případě nakladatelství Anag a pak znaky pro uchování balíčku. Kniha má k mé radosti pevné desky, a je to taková správná cihlička... Doufám že ostatní knihy od Fitzeka to mají stejně... protože je prostě musím mít!

Když jsem knihu poprvé prolistovala, zaujalo mě, že obsahuje vcelku hodně kapitol, rozhodně velké množství na počet 288 stran. Už i proto jsem se do ní pustila hned, věděla jsem, že to bude rychlá akce! A taky že byla. Díky neskutečně čtivému a napínavému ději byl velký problém od balíčku odejít. Na čtivosti ještě přidávaly již zmíněné krátké kapitoly a příjemná velikost písma. Podtrženo sečteno, knihu jsem četla po cestě z práce a do práce, za dva dny byla přečtená. A to už se mi dlouho nepovedlo!

Hlavní postavou příběhu je Emma, psycholožka. Proto je tak trochu s podivem, že se stane obětí svého vlastního oboru. Postupně jak se čtenář prokousává příběhu, tak zjišťuje, že se není čemu divit. Už z dětství si Emma nese zážitky, které významně poznamenaly její psychiku. Záhadným hlasem ve skříni to jenom začalo... Příběh se ubírá vcelku jasným směrem, ale pak jsem začala mít pochybnosti. A nakonec vše skončilo úplně jinak...

Miluju detektivky, a poslední dobou mám pocit, že jsem dlouho nenarazila na žádného autora, který by přišel s něčím novým. Pak ale přijde Balíček, za kterým stojí Sebastian Fitzek, a já tenhle názor musím vzít pěkně rychle zpátky! Už teď je mi jasné, že Balíček nebyl poslední knihou od tohoto autora, a já se snad brzy dostanu k další knize. Už teď můžu prozradit, že mám sto chutí si zajít do knihovny pro Terapii, která mě dost láká!

Sebastian Fitzek pro mě bude pravděpodobně objevem roku. Kniha Balíček mě vtáhla do svého děje a donutilaa mě pochybovat až do konce o tom, jak vše dopadne! Dlouho jsem při čtení neměla husí kůži, tak, jako jsem měla při posledních kapitolách této knihy. Nechápu, proč mi trvalo tak dlouho se ke knize dostat, ale svou neznalost co nejdříve napravím a pustím se do další knihy. Jen dočíst ty resty, co mám doma...


10/10


Za knihu Balíček moc děkuji nakladatelství Anag, kde si knihu můžete také zakoupit!1 komentář:

  1. První balíček obsahoval knihu Balíček, to je docela stylové. :D

    OdpovědětVymazat