pátek 14. května 2021

Stranger Things a známé tváře


Orig. název: Into the Fire
Autor: Jody Houser
Ilustrace: Ryan Kelly
Překlad: Kateřina Tichá
Vydáno: Crew, 2021
Počet stran: 112

Několik let po svém útěku se dva z někdejších subjektů doktora Brennera, Ricky a Marcy, pokouší vést normální život. Když se doslechnou, že laboratoř byla uzavřena, vydají se na trýznivé pátrání po Devítce, mocné pyrokinetičce, jejíž roztříštěná mysl hrozí vše spálit na popel, pokud ji nenajdou a neosvobodí ze zajetí její vlastní zlovolné představivosti. A jak se blíží k Devítce, odhalí ještě další tajemství pohřbené v Hawkinsově laboratoři. Dokážou ji nalézt dřív, než všechno zničí?

Před několika měsíci jsem Vám představovala komiks Šestka, který pochází ze světa Stranger Things. Sama jsem seriálu dala šanci až v momentě, kdy byla na světě i třetí série. Na seriál jsem všude slyšela samou chválu a i po stránce merche to vypadalo na úspěšný seriál. Takhle rychle jsem snad žádný seriál neviděla, dokonce ani Hru o trůny! Seriál Stranger Things si mě získal svými postavami, dějem, bezchybným zpracováním a soundtrackem. Proto, když vyjde nějaká kniha/komiks z prostředí tohoto seriálového světa, nesmí chybět v mé poličce. 

Dneska bych Vám ráda představila komiks Křest ohněm, třetí komiksový díl. Plynule navazuje na předchozí díl, který se jmenoval Šestka (recenze TADY). Šestka byl suprový komiks, ale když o něm přemýšlím zpětně, něco mi v něm malinko chybělo. Nevím přesně co. Ale po dočtení Křestu ohněm jsem takový pocit prostě neměla. První díl, Druhá strana, jsem zatím nečetla. Je ale rozhodně v plánu, abych si mohla udělat názor na celou sérii. Zatím pro mě Křest ohněm byl nejlepší. 

Musím říct, že pokud bych neviděla seriál, budu trochu zmatená. Pokud jste ale viděli alespoň první sérii, myslím, že se chytnete vcelku rychle. Už jen obálka nám ukazuje známé postavy, které bylo možné v seriálu zahlédnout. Přiznám se, že když jsem viděla partičku lidí, co je na obálce dole u auta, a pak postavu, která má na obálce největší zastoupení, zajásala jsem. Znamená to totiž to, že už se dostáváme do dějství seriálu, do stejné časové osy. Během čtení se vyskytuje mnoho postav, některé známé některé ne. Objevují se zde postavy z předchozího dílu, ale i postavy ze seriálu, jako třeba doktor Brenner, Osmička a její gang. A pak, úplně na konci Mike, Nancy a Steve.... Samozřejmě i Eleven! To jsem hodně ocenila a musela obdivovat kresbu, která rysy herců vystihla dokonale. Stačil mi jediný pohled, nepotřebovala jsem ani číst bubliny s textem a už jsem věděla o koho se jedná. Tenhle komiks je hodně vyprávěcí, a proto nechybí ani velké množství flashbacků... které odpoví na spoustu otázek!

Líbí se mi, že i přes to, že je v seriálu podle mého jasně vytyčeno, kam bude děj směřovat, je možné přidávat další a další dějové linky. Ukazuje to, že tenhle seriálový svět má takové množství kam se rozpínat. Myslím si, že se do budoucna máme rozhodně na co těšit, protože je před námi ještě tolik děje... Jsem nadšená, že vedle bezchybné seriálové linky funguje i ta knižní. Všechny doplňkové knihy jsou u mě vítány, protože odpovídají na otázky, které jsem si během četby položila.

Pokud jste stejně jako já fanouškem seriálu Stranger Things, tenhle komiks by ve vaší sbírce neměl chybět. Křest ohněm je skvělé doplnění seriálu. Démonická obálka, zajímavý děj, známé postavy, krásná kresba. Tenhle komiks mě opravdu moc bavil, množství textu bylo přijatelné, takže délka četby byla přijatelná. Jsem zvědavá, jak bude komiksová série pokračovat! Moc se na další díl těším. 


9/10


Za komiks Křest ohněm (Stranger Things #3) moc děkuji Nakladatelství Crew!
1 komentář:

  1. Stranger Things jsou tak nějak mimo mě...ale věřím, že jako doplnění seriálu jsou komiksy super. :)

    OdpovědětVymazat