pondělí 3. května 2021

Romantický útěk... tentokrát do Tokia!


Orig. název: The Little Teashop in Tokyo
Autor: Julie Caplin
Překlad: Michaela Klevisová
Vydáno: Cosmopolis, 2021
Počet stran: 328

Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…

Duben je pro mě hodně hektický a pracovní. Většinu času strávím u počítače, nad nějakou prácí do školy, nebo nad bakalářkou. A na čtení prostě moc času nezbývá, ale sem tam si nějaký ten čas urvu a pár stran si přečtu. Když mi dorazila Čajovna v Tokiu od Grady, v rámci spolupráce, věděla jsem, že bude problém. Je to přesně ten tip knížky, po které pošilhávám, když něco dělám, a nedám si pokoj, dokud jí nepřečtu. A jak to nakonec dopadlo?

Neodolala jsem. Ale snažila jsem se do knihy nepustit dlouho, ale pak, jeden večer jsem si jí vzala do ruky, s tím, že přečtu jen pár stran. Nakonec to dopadlo tak, že jsem jí zavírala o pár hodin později, okolo půlnoci. Druhý den ráno jsem musela brzy vstávat... ale málo spánku si kniha rozhodně zasloužila! Ona celá série Romantické útěky je skvělá... přijde mi neuvěřitelné, že tohle už je šestá kniha a baví mě stejně, jako ta úplně první!

Už jen desky si Vás musí získat. Sice je to měkká vazba, ale čtení knih z této série je pokaždé tak rychlá akce, že mi ty pevné desky ani nechybí. Motiv na obálce je krásně snový, a nádherně odkazuje na Japonsko, ve které se děj tohoto dílu odehrává. S tím Japonskem jsem měla ze začátku trochu problém, bála jsem se názvů a jmen, které mám ve zvyku zkomolovat. Autorka ale vybrala jméno, která nejsou nijak těžká na výslovnost.

Čtivost se knize nedá upřít. Má dvacet devět kapitol, které jsou plné přímé řeči a děje, při kterém se nenudíte. Asi si řeknete, že je to romantická kniha, a proto děj bude předvídatelný, snad až nudný. Nemusíte mít nadprůměrné IQ, aby Vám došlo, kam celá kniha směřuje. Takže i když jsem tak nějak tušila, k čemu dojde, neskutečně jsem si knihu užívala a když jsem se začetla, nebylo možné přestat číst. Moje představy na začátku čtení se na konci knihy splnily!

U této série je skvělé, že knihy nemusíte číst za sebou tak, jak byly vydány. Nijak na sebe totiž nenavazují. Samozřejmě je to ale lepší, občas se objeví nějaké poukázání k předešlému dílu. Tady tomu bylo zrovna tak. Hlavní postavou je Fiona, u které jsem si říkala, že už se někde musela objevit, protože její charakteristika mi byla povědomá. Po chvíli jsem zjistila, že mám pravdu, a že jsem se s tímto charakterem setkala, a to v Kavárně v Kodani. 

Téhle série nebudu mít nikdy dost. Proto mi bylo neskutečně smutno, když jsem jí za ten jediný večer zvládla a ráno věděla, že mě čeká výběr knihy, kterou budu číst dál. Po dočtení jsem ale na záložce obálky objevila skvělou zprávu - brzy v této sérii vyjde další kniha, a to Chata ve Švýcarsku! Už na první pohled má nádhernou obálku, ze které úplně dýchá hygge styl.  A další skvělou zprávou je, že by kniha měla stihnout vyjít ještě v letošním roce! Už teď se moc těším :-)

Kniha Čajovna v Tokiu byla skvělá. Nádherně čtivá, s krásným popisem prostředí a milostným příběhem, který mě zahřál u srdce. Pokud stejně jako já potřebujete od reality vypnout, tohle je perfektní kniha, která potěší každou romantickou duši. Já se už teď moc těším na příběh ze Švýcarska, a do té doby tu mám pár knih, které mi snad čekání zkrátí!


10/10


Za knihu Čajovna v Tokiu (Romantické útěky #6) moc děkuji nakladatelství Grada!1 komentář:

  1. Souhlasím. Celá série je skvělá a tenhle díl nebyl výjimkou. :)

    OdpovědětSmazat