čtvrtek 20. května 2021

Nová manga na obzoru!


Autor: Kojoharu Gotóge
Ilustrace: Kojoharu Gotóge
Překlad: Petr Kabelka, Eliška Kabelková Vítová
Vydáno: Crew, 2021
Počet stran: 196

Život dobrosrdečného chlapce Tandžiróa, který se v období Taišó (1912–1926) živí prodejem uhlí, se jednoho dne obrátí vzhůru nohama, když jeho rodina padne za oběť démonovi a jeho mladší sestra Nezuko se sama promění v démonku. Oba sourozenci tedy společně vyráží na cestu, aby zjistili, jak z Nezuko udělat zase člověka, a zároveň se pomstili vrahovi své rodiny.
Dobrodružství plné emocí a soubojů právě začíná!

V momentě, kdy zaznamenám začátek nové série, už jsem v pozoru. O to víc, když se jedná o novou mangu! Mangu jsem si zamilovala už před lety, když jsem hltala Naruta, a pak Bleach. Samozřejmě jsem koukala i na anime, ale jsem knihomol, knížka je knížka. Naruto a Bleach jsou moje dvě srdcovky, na které nedám dopustit. Pak přišla Čarodějova nevěsta, kterou mám v plánu co nejdříve dočíst. Teď se ale objevila nová manga, Zabiják démonů, a všechno muselo jít stranou, protože už jen podle anotace jsem věděla, že mě bude neskutečně bavit!

Démoni, manga a pomsta... to je skvělá kombinace! Strašně jsem byla na mangu zvědavá, a hned jak se mi dostala do ruky, tak jsem začala číst. Jsem ráda, že Crew ctí tradiční vzhled mangy. Mám na mysli to, že příběh čtete z druhé strany než jako klasickou knihu. Ale to není jediné, další zvláštností je směr čtení - zprava doleva. Pokud jste ještě mangu nečetli, může to pro Vás být nezvyk, ale věřte mi, že si ho rychle osvojíte, a už Vám to ani nepřijde divné! Měla jsem s tím dříve problém, ale je to opravdu o zvyku.Další, menším lákadlem pro mě byla obálka, která se mi líbí stále víc. Není klasicky bílá, jak se mi u mangy už zdá normální, ale pozadí je zvolené černé. Díky tomu na mě obálka více působila a i motiv na obálce více vynikne. Rozměry mangy Zabijáka démonů jedničky jsou očekávatelné. Jedná se o klasický sešit, menších rozměrů s měkkými deskami. Takže pokud máte doma nějakou další mangu, tahle mezi ní krásně zapadne.

Zabiják démonů...Jak bych Vám mangu co nejlépe představila? Hlavním hrdinou je chlapec Tandžiró. Stará se o svojí rodinu, je to jeho povinnost, a jednoho dne se vypraví do města. Jde ale pozdě, v noci tam přespí a na cestu domů se vydá další den. Když se ráno vrátí, najde svou rodinu mrtvou, přepadli je démoni. Pouze jeho mladší sestra Nezuko žije, má to ale háček, stala se z ní démonka. Tandžiró o ní ale nechce přijít, a tak hledá způsob, jak jí zachránit. Potkají lovce démonů, a tím se vše odstartuje. Tandžiró začíná novou životní cestu, plnou nebezpečí a démonů...

Víc Vám prozradit nemůžu, aniž bych nepoužila nějaký spoiler. Ale můžu Vám říci, že je to jedna z nejlepších mang, jakou jsem kdy četla. Už po prvních několika stránkách jsem byla do příběhu chycená a potřebovala jsem vědět, jak vše bude pokračovat. Dalším tahákem, jsou ilustrace. Ty jsem si pořád prohlížela. Jsou černobílé, jak je u mangy zvykem, ale neskutečně povedené a propracované. Díky tomu Vám první díl uteče snad až neskutečně rychle.

Ze začátku jsem měla strach, že první díl bude hodně představovací, tak jak to u prvních dílů bývá. Naštěstí to autor vychytal tak, že vysvětlování světa démonů začlenil do akčního děje a tak to ani nepostřehnete. Jakékoliv vysvětlování je tedy srozumitelné a vy ho pobíráte ve stejné chvíli, jako hlavní hrdina. První díl Zabijáka démonů mi strašně sedl a já už jsem teď nedočkavá na další. Protože tohle bude šílená jízda!


10/10


Za mangu Zabiják démonů #1 moc děkuji Nakladatelství Crew!

1 komentář:

  1. Tak to by nebylo nic pro mě. :) Ale je fajn, že se ti manga líbila.

    OdpovědětVymazat