pondělí 24. května 2021

Doctor Strange v Las Vegas


Orig. název: City of Sin
Autor: Donny Cates
Ilustrace: Niko Henrichon, Frazer Irwing
Překlad: Kateřina Tichá
Vydáno: Crew, 2021
Počet stran: 112

ABY NAVRÁTIL MĚSTU LAS VEGAS jeho ztracenou slávu, sází náš Mistr okultních umění na své schopnosti… jeho výhra však dorazí s jistým pekelným bonusem! Ve snaze uvést věci na pravou míru dává Strange všanc doslova vše. Jak je však možné, že se mu vrátila jeho plná síla? A bude to ve hře o holý život stačit? V době, kdy je Strange uvězněn v Mefistově Hotelu Inferno, nejsou jeho vyhlídky zrovna dobré… protože kasino vždycky vyhrává. Dokáží mu Wong a Synové půlnoci pomoci najít způsob, jak triumfovat? Jsou v sázce duše živých i mrtvých! Bude Nejvyšší čaroděj skutečně ochoten následovat vedení svého někdejšího pomocníka? „Zatracení“ mění magickou krajinu Strangeovi a celému marvelovskému vesmíru přímo pod nohama.

Dneska bych Vám ráda představila sedmý díl komiksu o jedné z nejlepších postav z Marvelu, alespoň pro mě. Je neskutečné, že Doctor Strange už má sedmý díl! Strašně se těším na každý komiks ze světa Marvelu, ale Doctor Strange už je pro mě takovou jistotou, o které vím, že mě zkrátka nezklame. Zatím se mi zdá, že každý díl, který jsem četla, byl o fous lepší, než ten předchozí. A jak se mi tedy líbil ten aktuální, sedmý?

Trochu mě překvapila obálka. Zapadá do konceptu předchozích dílů. Má měkké desky, bílý hřbet s miniaturou hrdiny a číslo komiksového sešitu. Tady se tedy moc velké překvapení nekoná. Zarazila mě, a to opravdu hodně, obálka. Je hodně... Psycho? :-D Neonové nápisy, karetní symboly... Přiznám se, že jsem z ní nebyla moudrá. Pak mi svitlo - Las Vegas. To je tedy představa, u které jsem si říkala, že není možná. Doctor Strange v Las Vegas, říkala jsem si, že buď to bude skvělý, nebo totální průšvih!

Trochu jsem si musela rozpomenout, co se stalo v ostatních dílech. Do budoucna bych si určitě ráda dala rereading všech dílů, aby na sebe navazovali. Ale i tak jsem stále měla pocit, že mi něco uniká. Trochu jsem se tedy musela zorientovat, a neklást si navíc zbytečné otázky, které by mě zpomalovaly ve čtení a ještě mě více zmátly. Proto si otázky nechám až na moment, kdy budu číst všechny knihy naráz, a ne takhle, kdy komiksy teprve vychází.Co se týká kresby.... Jsem hodně mile překvapená! Po dočtení jsem ještě prolistovala předchozí díly, jestli se nemýlím, ale ne. Kresba se vypracovala a hodně zlepšila, a to už od prvního dílu. Ale nejvíce je to patrné v tomto sedmém díle. Kolikrát jsem se pozastavila, detailněji kresbu zkoumala. Pak jsem se hodně zasekla u obálek, které jsou v komiksu ukázány. Všechny jsou tak nádherné! 

Během četby se setkáváme s několika známými postavami, které jsem moc ráda viděla. V jeden moment se na scéně objeví Loki a Wanda, pak třeba Spiderman... A vždycky sebou přinesli spoustu akce! A pak samozřejmě Doctor Strange, který má v příběhu největší roli. Je to trochu komediant, což mě ve srovnání s filmem pořád překvapuje. Ale líbí se mi jak v podobě vtipálka, tak i když je vážnější. A úplně na závěr se vrátí Zelda... 

Tenhle díl Doctora Strange pro mě byl ze začátku trochu zmatená, musela jsem se několikrát zastavit, rozpomenout si na přechozí díly. Stejně jsem ale nepochytila všechno. Po stránce kresby je ale komiks dokonalý. Doctor Strange tady opět ukazuje, že patří dokonale do Avengers, a že bez něj by svět neměl šanci. I přes šílenou obálku musím hodnotit hodně kladně, protože jsem se bavila celou dobu čtení a byl o dost lepší než předchozí díl.


9/10


Za komiks Město hříchu (Doctor Strange #7) moc děkuji Nakladatelství Crew, kde si můžete komiks také zakoupit.Žádné komentáře:

Okomentovat