středa 17. února 2021

Cyberpunk 2077!


Orig. název: The World of Cyberpunk 2077
Autor: Pat Mills, Marcin Batylda, Alex Boiret
Překlad: Filip Ženíšek
Vydáno: Fantom Print, Crew, 2020
Počet stran: 192

Nahlédni do temné budoucnosti, kde násilí, útlak a kyber implantáty nejsou jen běžnými nástroji – jsou doslova nezbytné k tomu, aby ses dostal dopředu. Prozkoumej různé čtvrti, gangy a historii Night City. Zjisti všechno možné o technologiích zítřka a prostuduj kybernetiku, zbraně a vozidla ze hry Cyberpunk 2077. Dark Horse Books a CD Projekt Red představují rozsáhlý průzkum bohatého prostředí hry Cyberpunk 2077. Tato perfektně sestavená kniha obsahuje všechno, co potřebuješ vědět o historii, postavách a světě dlouho očekávaného RPG od tvůrců videoherní série Zaklínač.

Minulý rok jsem letmo zachytila vydání průvodce světem hry Cyberpunk. Nějak jsem se na ni necítila, ale poté, co jsem viděla a četla několik recenzí jsem toho opravdu litovala. Trailery na hru byly skvělé, hodnocení vysoké. Není divu, kniha zaznamenala obrovský ohlas! Toho, že jsem se k ní nedostala, jsem strašně litovala! Naštěstí jsem se ke knize během ledna dostala, a to díky Nakladatelství Crew. Dnešní recenze tedy bude o knize Svět hry Cyberpunk 2077.

Z trailerů jsem se na hru začala strašně těšit, ale bohužel jsem se k ní ještě nedostala. Ale je v plánu! Až bude trochu více času, nebude mě strašit bakalářka. Něco mi totiž říká, že by Cyberpunk byla skvělá forma prokrastinace. Takže jsem se zatím pustila do průvodce, ne který mě nalákala hromada pozitivních recenzí. Když mi knížka přišla a já jí prolistovala, bylo mi jasné, že si to vysoké hodnocení zaslouží. Už jen podoba mě dostala.

Svět hry Cyberpunk 2077 je většího vydání. Čekejte knihu, která je větší, než klasická A4. Myslím si ale, že si kniha takový formát zaslouží, stejně tak i pevné desky bez přebalu. Přebal by v tomto případě jen zbytečně překážel. Velký formát dost oceňuju kvůli ilustracím, které v knize najdete. Některé jsou klidně dvoustránkové, nechybí ani popisy. Po grafické stránce je kniha naprosto jedinečná a jsem si jistá, že zaujme nejednoho hráče na první pohled.

Kniha má malinko přes sto osmdesát stran, ale věřte mi, že je plná informací, každičké místo je využité. Najít hluché místo by Vám trvalo strašně dlouho! Průvodce Cyberpunkem začíná úvodem, a pokračuje pěti částmi, ve kterém je představen Moderní svět, Technologie zítřka, Night City, Vertikální průřez společností v Night City v roce 2077 a Zákon a nepořádek. Celou knihu uzavírá rozhovor s Rogue, což je jedna z nejdůležitějších postav hry.

Myslím si, že kniha je dobrá i pro nehráče, kteří se k Cyberpunku teprve chystají. Sama jsem o celé problematice tohoto herního světa nevěděla vůbec nic, ale po několika stranách jsem se chytla. Při čtení jsem musela obdivovat příběh a grafiku, na které je hra postavená. Už teď se nemůžu dočkat, až mi všechny povinnosti odezní, a já si budu moct ke hře sednout a zahrát si jí. Tahle knížka mě donutila se na ní hodně těšit!

Svět hry Cyberpunk 2077 je rozhodně jedna z nejhezčích knih, které mám doma. Je neskutečně pečlivě propracovaná, nechybí popisy k fotkám a celé vysvětlení hry je srozumitelné, takže i naprostý nováček má dost velkou šanci všechno pochopit! Po všech shlédnutých trailerech a po téhle knize se nemůžu hry dočkat. Přečtení tohohle průvodce mi určitě i pomůže netápat ze začátku tolik, až se ke hraní konečně dostanu!


10/10

1 komentář:

  1. Tohle jde tak trochu mimo mě. :) Pokud je ale kniha kvalitně zpracovaná, je to jistě radost pro každého hráče. .)

    OdpovědětVymazat