sobota 28. listopadu 2020

Recenze: Deadpool vs. Sabretooth

Orig. název:
Deadpool vs. Sabretooth
Autor: Gerry Duggan
Ilustrace: Scot Koblish
Překlad: Darek Šmíd
Vydáno: Crew, 2020
Počet stran: 112

Když se do sebe pustí dva nezavražditelní zabijáci, jak se pozná, kdy to vůbec skončí?
TIHLE DVA VYSLOUŽILCI PROJEKTU X SE HLEDALI, AŽ SE NAŠLI. Deadpool si totiž myslí, že mu Sabretooth zabil jeho rodiče. Jenže... ve skutečnosti to Wade udělal sám, jen o tom nemá ani tušení! Jejda. Deadpoolova pomýlená pomsta hrozí, že mu vybouchne do ksichtu,mu hrozí vybuchnout do vlastního ksichtu, a to se neobejde se to bez ututlaných tajemství, samoléčebných schopností a příšerného násilí. A když se do sebe pustí Deadpool a Sabretooth, může s tím vůbec něco udělat Magneto? Žoldáci za prachy si mezitím přicházejí na slušné... prachy a Wade se potřebuje nějak popasovat s faktemním, že se z něj stal globální hrdina a Avenger – poté, co strávil prožil život jako nenapravidelný zpropadenec.

Letošní rok je pro mě ve znamení českých autorů, ale taky čtení komiksů. Když jsem byla malá, četla jsem Čtyřlístek a Garfielda, takové ty klasiky, které prošly rukama každému z nás. Pak jsem si spoustu let dala pauzu, na střední si zamilovala mangu Naruta, ale pak přišla moje obrovská láska. Superhrdinské komiksy! A právě letos jsem se k nim dostala, především díky Nakladatelství Crew!

Dnešní recenze bude o druhém dílu ze série Deadpool, miláček publika, Deadpool vs. Sabretooth. K Deadpoolovi mám poněkud... zvláštní vztah. Když jsem viděla první díl, tento superhrdina si mě nezískal. Nebavil mě jeho humor, jeho charakter, ani příběh. Prostě jsem film přetrpěla a pak se až po delší době koukla na druhý díl. Tady jsem si ho překvapivě oblíbila, a právě díky tomuto "setkání" jsem se pustila do komiksů.

Jsem strašně ráda, že si humor druhého filmu převzal i do této komiksové řady. Právě proto mě tak bavil první díl, Užvaněný milionář, na něj si můžete přečíst recenzi TADY. Deadpool má svůj vlastní humor, a stejně jako ve filmu, i tady dokáže skvěle vyznít. Hned co komiks vyšel, byla jsem na něj strašně zvědavá, a měla jsem i celkem dost velká očekávání.

Pustila jsem se do komiksu hned jak přišel, dokonce ještě před Čarodějovou nevěstou! Dalším lákadlem totiž byla obálka. Je trochu umírněnější, než první díl, ale zase slibuje spoustu akce! Obálka má měkké desky, které pasují do celé edice. Na hřbetu má číslo dílu, a miniaturku Deadpoola, proto se potom v knihovně i skvěle hledá.


Deadpool se opět vydává na válečnou stezku, a hledá pachatele, který zodpovídá za smrt jeho rodičů. Deadpool po takovém člověku jde jako slepice po flusu. Tentokrát si vybral Sabretootha, a hodlá ho zabít. Většinu komiksu jsme tedy svědky akce, ve které mezi sebou bojují dva žoldáci. Nebyl by to ale Deadpool, kdyby u toho nepadlo milion hlášek...

Celý komiks je složený z pěti komiksových sešitů. Děj je plynulý a dokonale ho vykreslují pestré ilustrace, které jsou opravdu povedené! Občas jsem se zasekla a prohlížela si je. To mám u komiksů nejraději, že jako čtenáři musíte vnímat jak text, tak i ilustrace. A ty Vám buď k příběhu sedí, a nebo ne... Naštěstí v tomto příběhu byly skvělé!

Takže novinka Deadpool... a pecka! Pro mě ještě lepší než užvaněný milionář. Neskutečně promakaný díl plný akce, zajímavé ilustrace, Deadpool a jeho hlášky... prostě geniální! Jsem strašně zvědavá, co příjde dál. Doufám, že to bude stejná jízda jako tenhle díl. A taky, že se nového dílu do série Deadpool, miláček publika dočkáme co nejdříve!


10/10


Za komiks Deadpool vs. Sabretooth děkuji Nakladatelství Crew!


2 komentáře:

  1. Asi jsem jedna z mála, ale mě Deadpool nějak nechytl... :) I když knižní/komiksová verze je možná něco jiného.

    OdpovědětVymazat
  2. Jéé, přesně stejný komiks jsem sehnala synovi loni k Vánocům. Byl z něj opravdu strašně nadšený, takže jsem mu nějaké další knihy a komiksy sehnala pod stromeček i letos. Dokonce se mu prý tato kniha líbila víc, než film a to se u mého syna moc často nestává! :D

    OdpovědětVymazat