neděle 6. září 2020

Zlovolné bytosti?!


Krásný den!
Po nějaké době jsem se opět stala součástí knižního předprodeje na Pointa.cz. Tentokráte Vám chci představit novinku Zlovolné bytosti, a jak už název vypovídá, kniha je hororová, temná, zlověstná. Měla jsem šanci si ji přečíst, a byla jsem nadšená. V dnešním článku bych Vás chtěla dostat na stejnou vlnu nadšení, jaké ke knize pociťuji... Tak pojďme na to! :-)

Pokud by Vás kniha zaujala, můžete ji podpořit tady: https://bit.ly/KupBytosti

Anotace:
První část sbírky tvoří Balady, v nichž autorka pozvedla oponu mezi dvěma světy. Vypustila tak na světlo Boží pár nadpřirozených tvorů, jejichž úmysly rozhodně nejsou dobré. A ty si dej pozor, člověče, aby ses nedostal do područí jejich zlovůle, sic to s tebou špatně dopadne.
Druhou část uzavírá temná a expresivní novela Když se nedíváš. Malinká vesnička se již po léta dusí pod hávem strachu a smrti. Každý rok se zde ztratí jedno dvě děti. Žádné není v bezpečí a nikdo neví, kdo bude další. Z temných hvozdů přichází čarodějnice. Co vše se může stát, když v kotlíku smícháte rodinnou tragédii, dva kluky, malou holčičku a psychicky labilní matku?


O čem v knize autorka píše?
Píšu o věcech mezi nebem a zemí, které nejdou vysvětlit.
Píšu o odvaze a o lásce, co dává sílu projít peklem.
Píšu o přátelství a oběti, které je schopen jeden pro druhého.
Píšu o neovlivnitelné shodě okolností, jež jednoho dožene až na samotné dno.
Básně jsou epické, psány veršem. Spíše než na originalitu rýmů jsem se zaměřila na vyprávění krátkých příběhů. Sbírka obsahuje jedenáct balad, které by svým stylem mohly připomenout Erbenovu Kytici.

Zajímavostí je, že knihu otevírá báseň Čarodějnice vycházející z ruských pohádek o babě Jaze. Celé pojetí balady i samotné vykreslení této zlé bytosti se mi líbilo natolik, že dalo vzniknout samostatné novele Když se nedíváš, která celý soubor uzavírá.

Novelou se prolínají dvě dějové linie. V první sledujeme dva chlapce, kteří se vydávají zachránit sestru jednoho z nich, a musí proto bojovat s nadpřirozenem. Druhá linie nám skýtá vnitřní sondu do zraněného nitra znásilněné ženy, která se snaží vyrovnat se se skutkem samotným, následným těhotenstvím a s nevyhnutelnou depresí.

Text knihy svými obrázky doplnila ilustrátorka Monika Pavlovičová, která se dokázala vcítit do příběhu a více než vhodně podtrhla celkovou atmosféru.Pro koho je kniha určena?
Vzhledem k děsuplnosti obsahu je dílo určeno především pro starší čtenáře. Knihu si jistě vychutnají všichni hororoví nadšenci, kteří stejně jako já fandí klasice. Pro všechny, jimž se líbila Erbenova Kytice, neb básně jsou jí k poctě.

Chceš se bát, jako když jsi byl(a) dítě? Chtěl(a) bys usínat s rozsvícenou lampičkou? Skáčeš z postele a do postele z metrové vzdálenosti, aby tě něco nechytilo za nohu z temné díry pod tebou? Taky tě štve, když si v anotaci přečteš, jak někoho napadl upír, a on to byl ve skutečnosti JEN duševně nemocný člověk? Odpověděl(a) jsi na vše ANO? Pak je kniha přesně pro tebe.

Pár slov o autorce:
Žiju v malinké vesničce v ďolíku mezi kopci, od zámku co by kamenem dohodil. Ze stavení mám výhled na zalesněný svah, který mi je inspirací, obzvláště v listopadu těsně před zimou, když si krajina nasadí dostatečně nehostinný výraz. Okolí mého domova je s báchorkami úzce spjato již od nepaměti. Do dnešních dob se dochovaly zvěsti o rytířích ukrytých pod Hanuší, kteréžto místo prý kdysi obývali i vodníci.

Momentálně jsem na mateřské dovolené, spokojená a odpočatá, což má pozitivní vliv na mé spisovatelské střevo. Krom psaní samozřejmě ráda čtu. Jsem snílek a poeta. Miluji čas strávený se svou rodinou stejně jako samotu. Ve volných chvílích se mazlím se svými kočičáky i pejsky a snažím se opravit starobylé křídlo.Proč kniha vznikla?
Už jako dítě jsem se ráda bála a hltala každou alespoň trochu strašidelnou historku. Týden co týden mi děda musel na video nahrávat pravidelné páteční horory a ještě dříve, když jsem byla opravdu malá holčička, do mě nevědomky zasadila semínko fascinace tímto žánrem moje babička, která mě v noci strašívala svou rukou škrábající o podlahu v dobré víře, že konečně usnu.

Následné roky jsem strávila hledáním dokonalých knih, jež by splnily mé náročné požadavky na vše, co by měl dobrý horor mít. A tak jsem četla a učila se od mistrů. Nelze se divit, že i ze mě nakonec něco vypadlo.

Řekli o knize:
„Prvky Erbenovy baladičnosti, Klímovy exprese i gotického románu. To vše lze nalézt v autorčině velmi zdařilém literárním debutu ve velké míře. Nechte se uhranout Zlovolnými bytostmi ze světa našich nejtemnějších snů a fantazií. Stojí to za to!“
                             
   ––David Bátor, básník, textař, výtvarník, organizátor kulturních akcí

„Nelly má vlastní a velmi zajímavý způsob, jak nakládat s jazykovými prostředky. Výsledkem je svérázný a okamžitě rozpoznatelný styl. Básně v první části knihy jsou expresivním dílkem, které občas laškovně, občas hrozivě a občas i lechtivě poškádlí čtenářovu představivost. Skutečný poklad se ale skrývá v druhé části knihy. Novela Když se nedíváš sleduje dvě roviny. První z nich je letmý vhled do prostého života na vesnici kdysi v předminulém století. Druhou rovinou je klasický pohádkový námět. Je umně přetvořen v napínavý strašidelný příběh, místy až horor. Text působí, jako by jej člověku kdosi šeptal do ucha naléhavým hlasem a při kterém se občas ježí chlupy na krku. Zlovolné bytosti jsou počinem, který rozhodně stojí za přečtení a jsem si jist, že o autorce ještě v budoucnu uslyšíme.“
                                       ––Ondřej Šamárek, spisovatel, speciální pedagog

Pokud Vás kniha zaujala, můžete ji podpořit tady: https://bit.ly/KupBytosti


8 komentářů:

 1. Dr Adeleke je africký vúdú kňaz a mocný kúzelník lásky. S veľkou úctou a cťou skutočný čarodejník čarovania Dr. Adeleke, ktorý priviedol späť moju priateľku po boji, ktorý som s ňou mal. Videl som rôzne svedectvá o tom, ako Dr. Adeleke pomôcť toľkým ľuďom získať späť svojich partnerov. Kontaktujem doktora Adelekeho kvôli milostnému kúzlu a ubezpečil ma, že dostanem svojho partnera späť do 24 hodín, kedy boli kúzla vrhnuté. Len čo povedal, moja žena sa vrátila a prosila o odpustenie. všetko ďakujem skvelému človeku Dr. Adeleke, takže moja rada je pre vás všetkých, ktorí majú rovnaký problém, kontaktovať ho prostredníctvom EMAILU: aoba5019@gmail.com
  Whats-App: +27740386124

  OdpovědětVymazat
 2. Obracím se na celou Českou republiku, na ty, kdo hledají upřímnou a velmi čestnou osobu, která ti může poskytnout spolehlivou půjčku v maximální lhůtě 24 hodin bez obav a bez protokolu, jsem ti k dispozici Abych vám mohl vyhovět, začíná moje nabídka půjčky od 30.000 Kč do 90.000.000 Kč při úrokové sazbě 2%. Můžete ji splatit (12 - 300 měsíců). Představuji vám své oblasti pomoci.

  - Finanční pomoc,
  - Půjčka okamžitě,
  - Nebankovní půjčka,
  - Půjčka na konsolidaci,
  - Půjčka na vaše projekty,
  - Půjčka na podporu rodiny,
  - Půjčka na školení vašich dětí.
  - Půjčka pro vaše potřeby.

  Dostanete úvěr ve vší upřímnosti a rychle do 24 hodin, váš úvěr vám bude poskytnut bankovním převodem úspěšně a bez jakéhokoli protokolu, vy, kdo to potřebuje, naléhavě. Žádáme vás, abyste nás kontaktovali , tady jsou naše kontakty:

  E-mail: lenkaring501@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 3. Obracím se na celou Českou republiku, na ty, kdo hledají upřímnou a velmi čestnou osobu, která ti může poskytnout spolehlivou půjčku v maximální lhůtě 24 hodin bez obav a bez protokolu, jsem ti k dispozici Abych vám mohl vyhovět, začíná moje nabídka půjčky od 30.000 Kč do 90.000.000 Kč při úrokové sazbě 2%. Můžete ji splatit (12 - 300 měsíců). Představuji vám své oblasti pomoci.

  - Finanční pomoc,
  - Půjčka okamžitě,
  - Nebankovní půjčka,
  - Půjčka na konsolidaci,
  - Půjčka na vaše projekty,
  - Půjčka na podporu rodiny,
  - Půjčka na školení vašich dětí.
  - Půjčka pro vaše potřeby.

  Dostanete úvěr ve vší upřímnosti a rychle do 24 hodin, váš úvěr vám bude poskytnut bankovním převodem úspěšně a bez jakéhokoli protokolu, vy, kdo to potřebuje, naléhavě. Žádáme vás, abyste nás kontaktovali , tady jsou naše kontakty:

  E-mail: lenkaring501@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. Koukám, že se vám na blogu spamy taky nevyhnuly. Mě zase na blogu nabízejí úvěry pro podnikatele. Jako nevadí mi, když si někdo dá na blog odkaz, ale je k ničemu, že to pak lidi odrazuje od komentování. Proto jsem si dal všechny komentáře až na schválení a jednou za čas to přejedu očima. Ale ani to není optimální řešení. :/

  OdpovědětVymazat
 5. Vážná nabídka půjčky mezi jednotlivci do 24 hodin
  Nebankovní půjčka na 24 hodin. Potřebujete financování Pro svůj dům, Pro vaše podnikání, Chcete-li koupit auto, Koupit motocykl, Chcete-li vytvořit svůj vlastní podnik, Pro vaše osobní potřeby nepochybujte. Nabízím osobní půjčky od 70 000 Kč do 50 000 000 Kč s roční úrokovou sazbou 2%. Nezáleží na množství. V žádosti o úvěr uveďte přesnou částku, kterou chcete splatit, a datum splacení. kontakt prostřednictvím e-mailu: Rollerovadominika@seznam.cz
  whatsapp +420702455380

  OdpovědětVymazat
 6. Hledáte půjčku na konsolidaci dluhu, nezajištěné půjčky, podnikatelské půjčky, hypoteční půjčky, půjčky na auta, studentské půjčky, osobní půjčky, rizikový kapitál atd.! Jsem soukromý věřitel, poskytuji půjčky firmám a jednotlivcům s nízkými a rozumnými úrokovými sazbami ve výši 2%. E-mail na adresu: christywalton355@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Jen pro ty, kteří by měli chuť si půjčit od těch spamů v komentářích. Až vás doženou úroky a věřitelé, vězte, že existuje konsolidace mikropůjček a nevýhodných půjček. Něco mi říká, že za tuhle informaci mi možná ještě jednou rádi poděkujete. Mějte se tu krásně. :) A prosím vás. Než někomu napíšete, tak přemýšlejte!

  OdpovědětVymazat
 8. Spolehlivá a bezpecná nabídka půjčka.

  Dobrý den, Abychom vám pomohli dosáhnout Vaší touhy financovat vaše projekty nebo čelit finančním problémům navzdory mnoha bankovním protokolům nebo odmítnutí vaší banky, máte za velmi zajímavých podmínek k dispozici právní nabídky a spolehlivý půjčky. Nenechte se na pochybách, pokud jste v nouzi, protože vaše spokojenost do 48 hodin je zaručena. Kontaktujte nás pro upřímnou a upřímnou spolupráci, k Vaší plné spokojenosti. kontakty: E-mail: Rollerdominika@gmail.com
  Whatsapp: +420702455380

  OdpovědětVymazat