úterý 30. června 2020

Nový předprodej!


Krásný den!
Dneska bych Vám moc ráda představila knihu Přísná, na kterou byl právě spuštěn předprodej na Pointa.cz. Pokud Vás kniha zaujme, můžete na její vydání přispět na tomto odkazu: https://bit.ly/KupPrisnou


A o čem kniha je?

Anotace:
Kdyby Jiřinka bývala tušila, že kvůli objevenému deníku skončí v Bohnicích, nikdy by ho nechtěla číst. A nebýt kolegyně Martiny, dost možná by v blázinci byla doposud.

Neznámá autorka deníku kvůli nemocnému manželovi a dalším okolnostem potlačuje svou přirozenost. Jenže cokoli se dlouho potlačuje, musí jednou zákonitě bouchnout. A tak je to i v jejím případě – zachvátí ji touha po jiném muži. Ovládat ji nedokáže ani v momentě, kdy zjistí, že čeká vytoužené dítě.

Deník nečekaně končí a nikdo netuší, co se s jeho pisatelkou stalo. Rozvíří ale atmosféru v malé redakci a je osou, která protíná i další příběhy jednotlivých žen v knize. Ty zažívají různé zkoušky osudu a také pátrají po identitě autorky deníku. Odhalí ji? A jak dokážou obstát ve svých vlastních životech?


Pro koho je kniha určena?
Je o ženách a pro ženy, ale i pro muže, kteří chtějí nahlédnout do ženské duše nebo si užít erotické scény v deníku. Nastoluje témata nevěry, soužití s nemocnou osobou, umělého oplodnění, potratu, smrti, nalezení vlastní vnitřní síly, ovládání se a přísnosti.


O čem v knize autorka píše?
Všichni máme svou cestu, na které potkáváme určité lidi. Někteří se jen mihnou, jiní dostanou celou kapitolu a někteří, byť se ze života vytratí, za sebou zanechají pořádnou stopu. Nebo spoušť. Kniha Přísná má v plánu tě rozhodně překvapit a také zaujmout svou opravdovostí.

Několik redaktorek internetového magazínu pro ženy je v knize vystaveno různým zkouškám osudu a je na každé z nich, jak se s nimi popasuje. Některá rozkrývaná témata jsou těžká, šokující, až trochu za hranou, a všechna si pohrávají s psychologií postav. Středobodem všeho je nalezený deník. Vypráví zdrcující příběh o milostném trojúhelníku a všech nástrahách, které může přinést nevěra. Absolutně netušíš, jak to celé dopadne. Nezbývá ti než bez dechu číst dál a doufat, že hlavní hrdinka, která běží „hlavou proti zdi“, narazí co nejpozději a v co nejmenší rychlosti.


Proč kniha vznikla?
Vyslechla jsem už spoustu příběhů a zjistila, že „všude je něco“. Nikdo nemá úplně ideální život bez překážek a někteří lidé si ty překážky dokážou vystavět i tam, kde přirozeně nejsou. Několik nelehkých osudů jsem si vybrala i do své knihy a tímto se všem, kteří se poznají, rovnou omlouvám za prozrazení tajemství, které mi bylo důvěrně sděleno. Ale pozor, příběhy jsou mnohdy zkombinované s fantazií nebo zase s jiným příběhem. Takže nechám na posouzení a fantazii každého čtenáře, aby si domyslel, co je psáno podle pravdy a co je fikce.

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli s knihou vůbec půjdu ven, ale souhrou náhod a osudu jsem se k ní vrátila a zjistila, že je to vlastně to nejlepší, co jsem doposud napsala. A že by byla škoda, kdyby to nikdo nemohl číst. Takže nechám na tobě, jestli její kontroverzní příběh necháš zmizet, nebo zda podpoříš předprodej, a pomůžeš tak, aby kniha vyšla obnažená v celé své kráse a na odiv vystavené zvrácenosti. Díky všem, kteří se nebojí riskovat a snít! A všem, co knihu podpoří, opravdu si ji koupí a přečtou.


Řekli o knize:
„Čtyři ženy, čtyři osudy a jedna zlatá flashka z archivu redakce, která zahýbe celým příběhem. Objevený lehce erotický deník vás bude nutit hltat každou stránku a přemýšlet, kdo je jeho autorka. Kniha vás vtáhne nejen tajemným milostným trojúhelníkem, ale také syrovostí ostatních životních situací, které mohla zažít každá z nás. A proto se mi líbí.“
––Michaela Krchňavá, betačtenářka

Pokud Vás kniha zaujala, přispějte na její vydání! :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat