pondělí 27. dubna 2020

Recenze: Cítit znovu (Again #3)

Orig. název: Feel Again
Autor: Mona Kastenová
Překlad: Jana Kellnerová
Vydáno: Omega, 2020
Počet stran: 447

Měl to být jen společný projekt – ale srdce jí říká něco jiného.
Sawyer Dixonová je mladá, docela drsná – a sama. Od smrti rodičů si k sobě nikoho nepustí blíž. To se ale změní, když se seznámí s Isaacem Grantem. Nerdovské brýle s tlustou obroučkou, dost divně oblečený, vlastně je úplný opak jejího obvyklého typu.
Isaac, kterého už nebaví být single, jednoho dne poprosí Sawyer o pomoc. Uzavřou spolu dohodu: Sawyer z Isaaca udělá drsňáka, aby měl větší úspěch nejen u holek, za to si nechá fotky z jeho přeměny, které použije pro svůj studijní projekt.
S čím ale Sawyer nepočítá, jsou intenzivní city, které se mezi ní a Isaacem rozhoří...

Poslední týden jsem byla jako na houpačce. Chvíli dobré nálada, za chvilku zase špatná. Nedokázala jsem se do ničeho dokopat, spoustu práce do školy jsem přehlížela a celý týden se strašně táhl. Ani číst se mi nechtělo. Pak jsem se ale nakonec přinutila a pustila se do novinky Cítit znovu. A byla to správná volba, ty dva dny, co jsem ji četla uplynuly jako voda a já jsem zase v pohodě. Udělala mi neskutečnou radost a to, jak mi zvedla náladu, bylo neuvěřitelné.

Já romantické knížky čtu jen příležitostně. Ale do teď si pamatuju na svůj první Bookstorming, kde mě nalákali na první díl série Věřit znovu. Tehdy měla jednička nic moc obálku, ale postupně sérii vydaly s jiným motivem, který je stejný, pouze osoby a barva se mění, samozřejmě v pevné vazbě. Třetí díl má bohužel růžovou barvu a právě to možná ve mně vyvolalo nechuť si knížku přečíst. Nakonec jsem to ale překousla a využila látkový obal na knížku.

Kniha je rozdělena na třicet pět kapitol. Těch skoro pět set stran neskutečně rychle uteklo. Mám pocit, že to je moje (zatím) nejtlustší kniha tohoto roku, ale přečetla jsem ji jako nic. Kapitoly jsou krátké, spousta přímé řeči, děj se nikde nezadrhává, stále pokračuje. Mona Kasten píše lehce, bez nějakého zbytečného vysvětlování a popisování, které by čtenáře nudilo. Na její styl si strašně rychle zvyknete, chytne Vás a nemůžete přestat.

Sawyer Dixonová se nám v minulých dílech představila jako dost nesympatická postava. Proto jsem měla dost velké obavy, když jsem zjistila, že je kniha o ní. Jako parťák jí autorka podstrčila Isaaca, milého nerda. Ten mi sympatický podle popisu byl. Moje obavy ze Sawyer se ale brzy rozplynuly a já si jí oblíbila. Pod tou drsnou slupkou je totiž spousta tajemství, které Vás donutí se Sawyer sympatizovat. Dohromady s Isaacem vytváří parádní duo, které čtivosti pomáhá do pomyslných 100%.

Myslela jsem si, že třetí díl je poslední v sérii. Pak jsem ale u zahraničních instagramerů objevila další díly. No, myslela jsem si, že dočítám další sérii a ono ne, pěkný překvapení :-D Ale jsem strašně ráda, celá Again série je úžasná a je skvělá zpráva, že bude dílů víc. Kdy se jich ale dočkáme my, těžko říct, žádné datum jsem nenašla.

Jak už to u romantických knížek bývá, jasně tušíte jak celý příběh dopadne. Ale když si potřebujete pročistit hlavu a na chvíli vypnout, je to perfektní volba. Jsem ráda, že jsem se na Bookstormingu nechala zlákat a první díl série si přečetla. Kniha Cítit znovu mě vytrhla ze špatné nálady a znovu mě nakopla. Za mě obrovské doporučení!

10/10

Za knihu Cítit znovu moc děkuji Knihám Dobrovský!4 komentáře:

 1. Zní to moc dobře. :) Též jsem zažila ten pocit, že něco už dočítám a najednou ještě konec série není, že jsou další díly. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně doporučuju! Ale tohle zjištění je strašná zrada :-D

   Vymazat
 2. Moc pěkná recenze. :) Já zatím pořád nepokročila od prvního dílu, ale na ostatní se moc těším. :) Díky za informaci, že bude další pokračování... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :-) Doufám, že se ti pokračování bude líbit :-)

   Vymazat