neděle 5. dubna 2020

Knižní přírůstky | Březen 2020

Ahoj!
Po dlouhé době jsem se rozhodla sepsat článek na téma nových knih za březen. Už si nepamatuji, kdy jsem takový článek psala naposledy! Ale mám teď více času a rozhodla jsem se tu lavinu recenzí, co sem dávám, proložit něčím jiným. Budu moc ráda, když mi v komentářích napíšete, jaké knihy se v březnu dostali k Vám, jaké tituly Vás zaujaly, prostě cokoli :-) Pojďme na to!

Hned na začátku března mi dorazil balíček z Nakladatelství Crew. Čekalo mě v něm několik novinek, ale i starší titul Čarodějova nevěsta, ke kterému se dostanu později. Mezi novinky patřil komiks Deadpool a Batman Zatracení. Deadpool mě příjemně překvapil. Ze začátku jsem ho neměla moc ráda, jeho humor mě nebavil, ale druhým filmem se moje averze změnila, a já dala šanci i komiksu. A pak je tu Batman, kniha, která je rozhodně nejhezčím komiksem v mé knihovně. Pevné desky, krásná obálka a ještě hezčí ilustrace... Nesmím zapomenout ani na Catwoman Ve svitu měsíce. Na tuhle novinku jsem se strašně dlouho těšila, vlastně od přečtení Mery, ve které byla ukázka právě na Catwoman. Spadá do Young Adult Crew, ze které jsem měla trochu obavy... zbytečně!


Dalšími recenzními výtisky od Crew byly dva díly mangy Čarodějova nevěsta. Na tuhle mangu jsem strašně dlouho koukala, a konečně jsem se letos rozhoupala a pustila se do ní. Děj se odehrává na anglickém venkově, je plný magie, víl a dobrodružství. Knihy na sebe plynule navazují a já při čtení nepřestávám žasnout nad krásnými ilustracemi :-)

Nesmí chybět ani detektivka! Naštěstí vyšla další kniha od Caz Frearové, autorky Malých sladkých lží. Zachytila jsem knihu v mailu o novinách z nakladatelství Cosmopolis a teď už se do ní konečně můžu pustit. Mám trochu obavy, četla jsem dost rozporuplné recenze :-)


Možná jste zaznamenali knihu Předurčený od Fantom Printu. Mám pocit, že se s ní na instagramu strhla lavina, fotky s ní jsou úplně všude! Ale nedivím se, já jí přečetla během dvou dnů jako nic, a byla skvělá!


Jestli mám nějakou knihu, u které stoprocentně vím, že bude skvělá, je to Cítit znovu. Zamilovala jsem se do stylu psaní Mony Kasten a už se nemůžu dočkat, až se do Cítit znovu pustím. Oba předchozí díly byly parádní!


Jenom jedno slovo proč: HOROR!


Jeho banán je teď poslední dobou taky strašně profláklou knihou. Já se do něj zezačátku nijak nehrnula, ale nakonec jsem byla přemluvena kamarádkou. To se zase Knihám Dobrovský něco povedlo :-DObnovila jsem také spolupráci s nakladatelstvím Kazda a získala tak k recenzi dvě knihy - Jeden rok v životě včely a Příbytky hudby. Jeden rok v životě včely je ideální pro malé zvídavé přírodovědce, krásné fotky, jednoduchý popis. A příbytky hudby? Čekám na správnou náladu :-)A jako poslední březnové novinky jsem k recenzi dostala dvě knížky přímo od autora, Jaroslava Konvičky. Knihy mi byly nabídnuty přes instagram, a já po přečtení anotací souhlasila. Už mám přečteno, a mohu jedině doporučit!Březen byl, co se týče nových knih, opravdu štědrý. Díky karanténě už mám většinu přečtenou, ale opravdu se těším až tohle "náročnější" období skončí :-)


6 komentářů:

 1. To jsi měla, co se týče nových knih, poměrně plodný měsíc. Za mě to bylo slabší, nové mám jen dvě knihy. :)
  Přestože je fajn mít více času na čtení, už by tohle období opravdu mohlo skončit...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musí skončit! Je super mít na sebe čas, ale už bych ráda vyběhla na vzduch, chybí mi má práce, škola ale hlavně přátelé! Už se tak strašně moc těším až je uvidím a zajdeme si třeba na pivo :-)

   Vymazat
 2. Tak to je nemálo knih. Tak ať se líbí.
  Mrazivou krutost mám také - stále čeká na přečtení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) U Mrazivé krutosti jsem okolo sté strany a děj se začíná rozjíždět, zatím se mi zdá malinko lepší než Malé sladké lži, prvotina autorky :-)

   Vymazat
 3. Moc pěkné knihy a nemusíš se té Mrazivé krutosti bát, dnes jsem zrovna publikovala recenzi. Není to zas tak špatné. Je pravda, že je závěr docela překombinovaný, ale mě kniha bavila :)

  OdpovědětVymazat