čtvrtek 5. prosince 2019

DvojRecenze: Jak Grinch ukradl Vánoce & Kocour v kloboukuPohádky k Vánocům neodmyslitelně patří. Pro mě by to nebyly správné Vánoce bez zeleného bručouna Grinche. To byl hlavní důvod, proč jsem byla z nabídky recenzních výtisků od Dobrovského takovou radost. Byl tam Grinch od Dr Seusse, na kterého jsem už koukala. Ale pak tu byla i další kniha, Kocour v klobouku, pro mě neznámý příběh.

Jsou to oba útlé sešity, proto jsem i přes málo času sáhla po obou. Myslím si, že se v mé knihovně neztratí, přeci jen na táborech jsem využila různé pohádkové knížky. Trošku mě překvapilo, že oba jsou ve formátu A4, ale to nevadí. Nakonec jsem je nikam tahat nemusela, oba jsem za půl hodiny v pohodě přečetla.

Dr Seuss je pseudonym, dobře známý v zahraničí. Já ho neznala, ale to jsem napravila. Obě knihy jsou určené pro děti, a s tím smyslem jsou i uzpůsobené uvnitř. Obsahují nápadité ilustrace, které se opravdu povedly. Příběh je navíc veršovaný, takže se moc pěkně čte.

Jsem ráda, že se ke mně pohádkové sešity dostaly. Jsou moc pěkně vytvořené. Myslím si, že pro děti je to ideální čtení, které je bude bavit. Pro mě to byla příjemná změna od uceleného textu, a hlavně mě potěšily krásné ilustrace. Jako dárek pro budoucího malého čtenáře je to ideální!

Za obě knihy moc děkuji knihám Dobrovský!2 komentáře:

  1. Oba vypadají moc pěkně. Hlavně Grinche bych si hned přečetla. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Kocoura v klobouku znám jen dle ilustrace, ale děj mi unikl :)

    OdpovědětVymazat