sobota 9. listopadu 2019

Recenze: Nyxia Nespoutaná (#2)

Orig. název: Nyxia Unleashed
Autor: Scott Reintgen
Překlad: Jolana Navrátilová
Vydáno: King Cool, 2019
Počet stran: 408

Zpočátku si Emmett Atwater říkal, že to bude snadná výhra. Posbírat body. Shrábnout prachy. Vrátit se domů. Ale netrvalo dlouho a zjistil, že Babylon nehraje čistě. Jejich plané sliby vystřídaly temné vyhlídky.
Teď si spolu s dalšími členy posádky Genesis musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. I tato mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější surovinu vesmíru, a dobře vycházet s původními obyvateli Adamity.
Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se Genesis uniknout z planety včas, nebo už je pozdě?Letošní knižní podzim je nadupaný. Vycházejí samé peckové knížky, a já se nemůžu rozhodnout, co číst dřív. Ale je tu jedno pokračování, do kterého jsem se musela pustit hned, jak mi kniha přišla do ruky. Tím mám na mysli pokračování Nyxie, na kterou čekám tak strašně dlouho! Recenzi na první díl si můžete přečíst TADY.

Už rovnou teď musím říct, že druhý díl je ještě lepší, než ten předchozí. Už jenom kvůli obálce, která je prostě perfektní. Krásně barevná, přitahující pozornost. Myslím si, že v regále nemáte možnost ji přehlédnout, a ještě ke všemu krásně pasuje k prvnímu dílu. Další je fakt, že jsem se začetla už po první kapitole a nemohla se od čtení odtrhnout.

Kniha je rozdělena na kratší kapitoly, vyprávěná z pohledu různých postav. Nejčastěji se tam ale objevuje Emmett, kterého známe z prvního dílu. To přidalo knize na čtivosti, a nebylo místo, kde bych se nudila. Další důležitou věcí je, že pokud chcete přeskočit první díl, nedělejte to. Tenhle je sice akčnější, ale bez toho prvního nedáte ani ránu, opravdu na sobě závisí.

Ale zpátky k postavám. Jak jsem se zmínila, hlavní postavou je Emmett, který čtenáře prováděl už v prvním díle. Je to sympaťák, a i přes to, že musí řešit vesmírné problémy, musí se potýkat i s věcmi jako je zamilovanost a strach o své přátele.  Do toho se tu objevují další postavy. Je to zvláštní, ale i ta nejprotivnější byla skvělá. Skvěle popsaná, se suprově vymyšleným osudem.

Můj problém je, že mám rozečteno spoustu sérií, a Nyxia nespoutaná je jednou z nich. Celá kniha byla čtivá, stejně jako první díl, ale společný mají ještě jeden znak - otevřený konec. Opět vše končí otevřeně, a mně nezbývá nic jiného, než přežít to čekání na třetí díl...

Na Nyxii nespoutanou jsem se strašně moc těšila. a ani se nebála zklamání. Scott Reintgen je sázka na jistotu. Děj je promyšlený, postavy jsou propracované, při čtení se nenudíte, začtete se po několika málo stranách. A ještě jako koruna toho všeho, nádherná obálka! Já prostě nemůžu jinak, musím dát plný počet bodů, protože nemám co vytknout.

10/10

Za poskytnutí recenzního výtisku knihy Nyxia nespoutaná moc děkuji knihám Dobrovský.1 komentář:

  1. Pěkný blog :-) Co se týče knížky, už bych se měla konečně pustit do prvního dílu, který mám v plánu pěkně dlouho, ale nějak nestíhám :-/ Ty série jsou zlo :D

    OdpovědětVymazat