úterý 29. října 2019

Recenze: Matčina hra

Orig. název: The Other Woman
Autor: Sandie Jonesová
Překlad: Michaela Martinová
Vydáno: Cosmopolis, 2019
Počet stran: 352


ON TĚ MILUJE: Adam zbožňuje Emily. Emily je přesvědčená, že Adam je perfektní muž, jakého nevěřila, že někdy potká.
ALE ONA TEBE NE: Ve stínu číhá soupeřka, žena, kterou s jejím milovaným spojuje hluboké pouto.
NIC JI NEZASTAVÍ: Emily si vybrala Adama, ale nevybrala si jeho matku Pammie. Neexistuje nic, co by matka neudělala pro svého syna. A Emily zjistí, kam až je Pammie schopná zajít, aby dosáhla svého. Aby Emily odešla navždy.


Už dlouho jsem nečetla slušný thriller, a jako na znamení přišla nabídka knih od Báry z nakladatelství Cosmopolis, a mezi knihami byla Matčina hra. K přečtení jsem se sice nedostala hned, ale až po delší době. Proto jsem zaznamenala řadu nadšených recenzí, díky kterým jsem se na knížku těšila ještě víc. Ale stejně tu byly obavy, které mě hlodaly. 

Už jen obálka napovídá, okolo čeho se bude příběh točit. Obálka naprosto sedí, lepší ke knize být zvolena nemohla. Napadá Vás při pohledu na ní tisíc otázek, a na ty Vám během četby bude autorka odpovídat. Tím pádem není ani nutné si příliš číst anotaci, je to už jen takový doplněk k vše říkající obálce.

Matčina hra začíná Prologem, který trochu mate. Poté se do vyprávění již pouští hlavní hrdinka Emily, a zatahuje tak čtenáře do svých problémů. Už od začátku jsem tušila, jak to celé skončí, a řekněme... nesekla jsem se. Kapitoly jsou kratší, což by mi většinou vyhovovalo, ale některé kapitoly mi přišly o ničem... U čtení se mi podařilo i vytuhnout. Vše je zakončeno Epilogem, osvětlujícím další vývoj postav.

Hlavní postavou celé knihy je Emily. Je šťastná v práci, dělá to co jí baví, ale jedno ji chybí. Láska. Zatím nepotkala toho pravého. To se ale změní jedním večerem na večírku, a ona potkává Adama. Dají se dohromady, a vypadá to že je to konečně ON. Emily pro mě byla pravděpodobně nejsvětlejším objektem celé knihy. Hodná, milá, pracovitá, co se jen tak nedá.

Možná jsem měla na knihu přehnaná očekávání, nebo jsem si prošla malou čtecí krizí. Patřím asi k hodně malé menšině, kterým kniha nesedla. Nedělní dopoledne bych si představovala jinak, než že vytuhnu na křesle u thrilleru...

Neskutečně se mi líbí obálka. Jednoduchá, dokonale padnoucí k celému příběhu. Ale pak je tu fakt, že některé části knihy nebyly úplně akční, a já se u nich nudila. Konec už byl lepší, ale stejně je tu ve hře těch několik desítek stran, kdy jsem fakt přemýšlela, že knihu odložím. Dočteno, a za obálku a postavy dávám nad polovinu bodů.

6/10

Za recenzní výtisk knihy Matčina hra děkuji nakladatelství Cosmopolis.


4 komentáře:

 1. Podle obalu bych čekala větší napětí :D Myslím si, že kniha pro mě není, už proto, že já mám ráda větší odvaz :D

  OdpovědětVymazat
 2. Škoda, že se ti nelíbila :-) Ale tak každý má jiný vkus :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Na první pohled mě upoutala obálka, která ji svým zvráceným způsobe skvělá... :))) Obsah knihy mě už tolik neláká.

  OdpovědětVymazat
 4. Kniha na mě doma čeká, tak jsem na ni zvědavá, jak mi sedne ... :-)

  OdpovědětVymazat