pondělí 30. září 2019

Recenze: Tajemství sídla Craven Manor

Orig. název: Craven Manor
Autor: Darcy Coates
Překlad: Alexandr Neuman
Vydáno: Fobos, 2019
Počet stran: 248

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.

Když vyšel Duch domu Ashburnů, nebyla jsem si jistá, jestli hororové knihy jsou pro mě to pravé ořechové. Ale nakonec mě přemluvila kamarádka, a já se do hororovky pustila. Ducha domu Ashburnů jsem přečetla během jediného večera (recenze TADY). Byla jsem neskutečně nadšená. A proto jsem se po nějaká době opět k hororu vrátila a musela zkusit Tajemství sídla Craven Manor, další knihy od autora Ducha domu Ashburnů.

Tajemství sídla Craven Manor má stejně pochmurnou obálku, jako předchozí díl. Je laděna ve stejném stylu, a vedle sebe vypadají skvěle. Nemyslím si, že by se našla lepší podoba knih, já si alespoň nedokážu lepší představit. Kniha ani není moc tlustá, má necelých 250 stran. K jejímu přečtení mi stačil jediný den.

Kniha je rozdělena na krátké kapitoly, což je pro mě jen další bod k dobru. Darcy Coates, autor knihy, píše neskutečně čtivě, a nebyl v knize moment, kdy bych se nudila. Musela jsem pokračovat dál a dál, abych věděla, jak to s Danielem dopadne. 

Hlavní postavou je Daniel, mladík, se kterým se život příliš nemazlil. Už ve velmi mladém věku skončil na ulici, ale svůj boj s životem nevzdal. Zuby nehty se vyškrábal zpátky na vlastní nohy. Žije od výplaty k výplatě, bere jakoukoli práci, ale stejně to nestačí. Jeho bratranec, se kterým bydlí, mu hází klacky pod nohy. Pak přijde nabídka záhadné práce, a Danielův život nabere nový směr.

Díky knihám Darcyho Coatese jsem si zamilovala nový žánr knih, a to horory. A to nejenom po knižní, ale i filmové stránce. Mám moc ráda knihy, které změní můj názor na určitá témata, a Duch domu Ashburnů s Tajemstvím sídla Craven Manor jsou knihy, kterým se to povedlo.

Co říct závěrem o Tajemství sídla Craven Manor? Byla to neskutečná čtivá jízda, která mě vypnula na celý den, kdy jsem pouze četla a nemohla se dočkat, až zjistím všechny tajnosti příběhu. Pokud chcete vyzkoušet nový žánr knih, nebo si jen zajistit husí kůži, Tajemství sídla Craven Manor je rozhodně skvělou volbou.

10/102 komentáře:

  1. Kniha mě hodně láká a to i přesto, že hororové příběhy nevyhledávám. (bojím se skoro u všeho :)) ) Ty a stejně tak mnoho dalších, hodnotíte kladně, takže se asi odhodlám a po knize se podívám. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Musím se přiznat, že kolem knihy už nějakou dobu chodím, ale pořád jsem se nerozhodla, jestli stojí za přečtení. Teď už mám asi jasno a půjdu do ní :)

    OdpovědětVymazat