neděle 15. července 2018

Kniho-blázinec 2018


Krásný den, knihomolové!
V Praze proběhl Svět knihy, a já jsem se ho podruhé zúčastnila. Minulý rok touhle dobou jsem si zakládala instagram, a první fotka byla právě z této akce. Vloni jsem tam byla sice celý den, ale nikoho jsem nezdravila, a celkově jsem se rozkoukávala. Letos jsem si už v lednu řekla, že změním přístup... ale! Netušila jsem, že Svět knihy připadne na víkend před mými ústními maturitami. Chtěla jsem ale stůj co stůj jet, ale i to dopoledne mi dost zkomplikovalo učební plány. Říkám si, jestli si Svět knihy někdy užiju tak, jak bych si představovala, protože vždycky do toho něco vleze! :-D

Ráno jsem měla jít ještě k veterináři na očkování se psem, ale nakonec za mě zaskočil taťka a já mohla v klídku, v osm ráno jet. Moc brzo! Když jsem dorazila na místo, zařadila jsem se do dlouhé fronty a trochu smutně koukala na frontu vedlejší, kam se řadili nositelé čestných vstupenek a lístků koupených přes internet. Byla o dost kratší. Když jsem se ale podívala za sebe, pochopila jsem, že moje místo je víc než dobré. Takovýho lidu!


A proč blázinec? Tři velké místnosti, které obsahovaly knihy a zase jen knihy, se velmi rychle zaplnily, a začala Hra o knihy. Mám hrozně ráda výprodeje, kde seženete úžasné knihy za pár kaček. Tak se mi podařilo sehnat Božskou Florence, Líbali jsme se a Odpusťte mi, Váš Leonard. Poslední dvě zmiňované jsou naprosto úžasné, a i když jsem je četla, nemohla jsem je tam nechat. Chtěla jsem vzít i Eden za 9 korun, ale neměla jsem štěstí. Když jsem se po ní natáhla, předběhla mě holčina s obrovským nákladem knih a vzala mi jí přesně zpod ruky. No co, ušetřila jsem devět korun :-D

Štěstí se na mě ale usmálo jinde, a to v podobě Geminy, kterou na mě poslední čekala v regálu. Kdybych odjela bez ní, asi by mě to hodně mrzelo, protože to byla kniha, pro kterou jsem si jela určitě. A jsem za ní ráda, protože je tak krásná!


A štěstí jsem měla i v antikvariátech, kde se mi podařilo sehnat Eldesta, který mi chybí z Dračích kronik, a starší, klasické vydání pátého dílu Harryho Pottera. Takže paráda, doplnila jsem si dvě série!


A to je z mého Světa knihy asi vše... Nijak jsem se tam nemohla zdržovat, protože ta skvělá maturita.. Musela jsem chvílemi připomínat tornádo, které se objevilo, popadlo knížky, teleportovalo se k pokladně a pak zase zmizelo! A to se mi letošní téma tak líbilo!


Jak jste si Svět knihy užili Vy?


Žádné komentáře:

Okomentovat