pátek 22. června 2018

Otevíračka #31


Krásný den, knihomolové!
Dnes mi dorazil balíček z nakladatelství Grada, přesněji z Cosmopolis. Spolupracuji s nimi už přes rok, a jsem za tuto spolupráci strašně vděčná. Tentokrát mi bylo nabídnuto několik knih, a já si vybrala Zoopisník, Slunečnice a Stíny nad zálivem. Tyhle knihy jsem ukazovala v minulém článku, ale nebyly všechny... A v dnešním balíčku se skrývá ta poslední!


Normálně jiní je novinka, s neskutečně krásnou obálkou. Okamžitě jsem si jí zamilovala. A anotace? Tak díky ní se na tuhle nádheru těším ještě víc. Kniha je doporučena fanouškům Než jsem tě poznala a Hvězdy nám nepřály. Obě jsem četla, a líbily se mi. Tak doufám, že mě nezklame.

Anotace:
Žádná rodina není ideální. Každá má svoje problémy. Devatenáctiletá Maddy dělí svůj život mezi práci ve fotolabu a péči o svou mladší autistickou sestru B, která vyžaduje celodenní péči. Stará se o ni společně s matkou a je smířená s tím, že už to tak bude napořád. Nemá čas na kamarády, na kluky, na věci, co ostatní v jejím věku běžně dělají. To poslední, na co myslí, je láska. Jenže jí to nevadí. Rodina je přece nejdůležitější... S tím by ovšem nesouhlasil devatenáctiletý Albert. Jediné, o čem sní, je odjet z domu, od otce, který ho nikdy nepochválí. Albert je podle něj jen břídil a flákač, který nikdy nic nedokáže. Pryč od bratra, který si libuje v urážkách všeho a všech.

Jednoho dne se Maddy a Albert potkají a toto setkání jim změní pohled na vše. Albert začne poněkud odtažité, a přitom okouzlující Maddy nadbíhat. Čím více se sbližují, tím více si uvědomují, že na své problémy nejsou sami a že jeden druhému mohou dodat odvahu věci změnit. Albert poprvé v životě poznává, jak silné může být rodinné pouto. Zamilují se do sebe, ale kromě lásky je čeká ještě jedna těžká zkouška. Jak se s ní vyrovnají?

Za zaslání recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Normálně jiní můžete i zakoupit.


Žádné komentáře:

Okomentovat