pátek 8. prosince 2017

Čajový TAG


Ahoj!
Konečně se mi vrátila kreativnější nálada, a já si pro Vás připravila zbrusu nový TAG. Je hlavně pro @knihovnicka_jedne_knihomolky, které jsem ho slíbila, a chtěla bych jí tak poděkovat za obrovskou podporu a za všechna milá slova, protože mi to neuvěřitelně pomáhá. Vždycky mě to nakopne, abych s tím nepraštila, a jdu dál. Takže moc děkuji! ♥

Budu moc ráda za každého, kdo můj TAG vyplní a popřípadě mě i zmíní... a samozřejmě mi musíte poslat odkaz, ať si to můžu přečíst! :)


Bylinkový čaj
Klasika, která se dá číst i teď
Stařec a moře
Tahle klasika je pro mě opravdu srdeční záležitostí. Četla jsem jí díky skupině My čteme na Goodreads, a pak jsem si ji dala i do seznamu povinné četby. I když je to jen kniha obsahující něco málo přes sto stran, a Hemingway píše stroze, vůbec mi to nevadilo. Právě naopak, byla jsem vděčná za to, že si odpustil zbytečnou omáčku. Přesně to dělá dílo jedinečným. 


Černý čaj
Nejlepší záporák všech dob
Voldemort
Kdo by neměl rád starého Voldyho? I přes pleš a absenci nosu. Naprosto skvělý záporák, kterého znají snad všichni. Dost jsem s ním soucítila, když se každý rok snažil zabít Harryho a nikdy se mu to nepovedlo. Přitom tak ohleduplně dbal na to aby Harry dokončil školní rok. A nápad s viteály? Naprosto geniální. A přiznám se, že při scéně z minulosti ve filmu mi spadla brada. Takovej sympaťák!


Ovocný čaj
Nejmilejší romantická knížka
Láska podle Shakespeara
Naprosto srdcervoucí série, která mě donutila se na přeslazené romanťárny dívat jinak. Mojí největší slabostí, hned po Nickelback (hudební skupina - kdo nezná, koukejte to napravit!), je poezie, a to konkrétně Shakespeare. Dokážete si představit tu radost, když jsem před každou kapitolou našla nějaký jeho citát.


Zelený čaj
Kniha, která na Vás silně zapůsobila
Narnie
No, zapůsobila. Spíš mě změnila. Narnie byla první sériíí, kterou jsem si sama přečetla a díky které jsem začala číst. Milovala jsem Aslana, Lucinku a pana Tumnuse, Řekla jsem si, že až zdolám nebo spíš přeperu maturitu, koupím si celou sérii a znova si jí přečtu. Myslím si, že Narnie je základ, které by si mělo přečíst každé dítě aby se mohlo vydat do knižního světa.


Mátový čaj
Postava, kterou jste ze začátku nesnášeli ale pak se to změnilo
Severus Snape
Ano, je to tak. Nesnášela jsem ho. Neměla jsem ráda to, jak šikanoval Harryho a celý Nebelvír. Bála jsem se toho pána s mastnejma vlasama, jak jsem mu říkala. Stačilo pár let, a já se na to začala dívat jinak, protože už jsem znala celou pravdu. Stal se ze mě hrdý Zmijozel, a to každým coulem, a začala jsem Princi dvojí krve fandit ze všech sil, a jeho konec jsem obrečela jak želva.


Jablko se skořicí
Kniha, která Vám přivodí vánoční náladu
Sněží, sněží
Asi to je klišé, ale pro mě začínají Vánoce až tím, když si zajedu do Prahy s mými nejlepšími kamarády, a sedneme si do Starbucks na pořádný vánoční kafe. Neznám dokonalejší odpoledne než sedět v pobočce na Václaváku na křesílkách, v ruce kelímek se sobem a dívat se na Prahu ve společnosti těch nejmilejších. A kniha Sněží, sněží mi tuhle nádheru vždycky připomene.


Bílý čaj
Postava, která je kladná na 100%
Erika Fosterová
Před pár dny jsem dočetla Temné hlubiny a opět jsem si to utvrdila. Neskutečně sympatická postava, lidská a přímočará. Snaží se najít vraha a zatím se jí to vždy podařilo. Má můj obdiv za to, jak se snaží vždy pomoct a jak je nesobecká. I přes své vlastní štěstí.


Matcha
Kniha, která sedla většině lidí, kromě Vás
Dívka z inkoustu a hvězd
"Super" knížka, kterou jsem získala ve VIP tašce při vstupu na Humbook. Na první pohled největší nadšení, vždyť je úplně přenádherná. Neskutečně jsem se na ni těšila, přišlo však velké zklamání. Když jsem se ale podívala na instagram, většina knihomolů ji vychvalovala do nebe. Já jsem byla dost překvapená, čekala jsem něco akčnějšího, napínavějšího.


Lapacho
Postava, na kterou jste si nedokázali udělat názor
Nathan
Nathan pochází ze série Half Bad, která je naprosto skvělá, a já nechápu, proč na ni prodejci dávají takové slevy. Celou sérii je totiž možné pořídit cca za 150 Kč. Přijde mi to jako hrozná škoda, je to pecková série! S Nathanem, hlavní postavou, to ale nebylo jen tak. Vlastně jako na houpačce. Občas mě neskutečně štval, a jindy jsem ho naprosto zbožňovala. Nakonec zůstal na neutrálu, a asi to zatím měnit nebudu.


Čaj s mlékem
Nejlepší doplňující kniha k sérii
Bajky barda Beedleho
O sérii Harryho Pottera už bylo řečeno opravdu hodně. A právě proto by se nemělo zapomínat ani na učebnice z tohoto magického světa. Kouzelnické děti přece potřebují pohádky! O tom jsem se přesvědčila na táboře, kde jsem dětičky uspávala právě pomocí této knihy. Trošku mě otravovaly komentáře Brumbála, které knize ubíraly na magii (protože většinu kouzelností vysvětlovat) ale jinak ji považuji za nejzdařilejší doplňující knihu k sérii.


Žádné komentáře:

Okomentovat