sobota 18. listopadu 2017

Otevíračka #26


Krásný den!
Den před mými narozeninami mi dorazil balíček z nakladatelství Cosmopolis, ve kterém se skrývaly dvě knihy. Na jednu z nich jsem čekala dlouho, a v den jejího vydání skoro skákala radostí. Celou sérii miluju, a proto jsem se třetího dílu nemohla dočkat. A ta druhá? Velká neznámá. Skvělá anotace mě o ní donutila přemýšlet. A nakonec mi dorazila i ona. Obě v naprostém pořádku, ale to je u Cosmopolisu normální :)
Četli jste nějakou z knih?
Krycí jméno E219

Svět, i když teď je to silné slovo, se hroutí, lidé umírají jako mouchy na uměle vytvořený vir. Nemoc nastupuje čím dál rychleji, dostává se do mozků obětí a transformuje jejich myšlení na úroveň prvoků. Jakmile se jednou nakazíte, už vám není pomoci. 
Přestože Erika Wilsona odsoudili a zavřeli, teď má díky působení viru dovolené procházky a zdá se, že mu nic nechybí. Jenže do věznic se kvůli jejich povrchnímu bezpečí začínají stahovat i zbylí zdraví lidé a pro Erika už v jeho cele najednou není místo. Vysoké zdi s ostnatým drátem se před jeho nosem zavřou definitivně...
Jaká je šance, že přežije jedinou noc? 

Temné hlubiny

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte.
Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. 
Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře.
Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil...


Moc děkuji nakladatelství Cosmopolis za poskytnutí recenzních výtisků! 
Žádné komentáře:

Okomentovat