úterý 7. června 2016

Knižní úterý #1

Krásné slunečné úterý, dneska bych Vám chtěla představit novou rubriku. Jde o to, že každé úterý večer chodím ''otročit'' do místní knihovny, a vždycky si domů nesu pár knížek na čtení, protože prostě neodolám :) Napadlo mě, sem knížky dát a představit je. Snad se Vám tahle novinka bude líbit ;)


Dneska je to trochu slabší, přinesla jsem si pokračování Šepotání, a První stříbrnou knihu snů.Divotání

Orig. název: Unhinged
Autor: A. G. Howardová
Překlad: Magdaléna Stárková
Vydáno: CooBoo, 2015
Počet stran: 430
Série: Šepotaní (#2)
Anotace:
Alyssa propadla králičí dírou, zachránila život Zachovi a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea. Teď musí odmaturovat, přežít ples a pak může nastoupit na vysněnou uměleckou školu v Londýně. Všechno by to bylo snazší, kdyby se Morfeus jednoho dne neobjevil v její škole, aby ji nalákal na další nebezpečné dobrodružství v Říši divů. Pokud Alyssa zůstane ve světě lidí, vystaví nebezpečí všechny které miluje. Ale když znovu projde králičí dírou, bude čelit smrtící bitvě, jež by mohla stát mnohem víc než jen vlastní hlavu.

První díl jsem zrovna dneska dočetla, ale stejně si Divotání nechám na později... Potřebuju teď něco lehčího :D


První stříbrná kniha snů


Orig. název: Silber: Das erste Buch der Traume
Autor: Kerstin Gierová
Překlad: Tereza Pecáková
Vydáno: CooBoo, 2014
Počet stran: 351
Série: Silber

Anotace:
Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou... sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden jí neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou ji ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn.

No, tak už jen anotace mě dostala. Od autorky jsem četla i sérii Drahokamů, která se mi moc líbila. Takže jasná volba, jdu číst! :)Četli jste některou z knih? A co čtete teď? :)

Žádné komentáře:

Okomentovat