středa 9. října 2019

Recenze: Remade

Orig. název: Remade
Autor: Alex Scarrow
Překlad: Aneta Zemánková
Vydáno: Omega, 2019
Počet stran: 368

Leon a jeho mladší sestra Grace se nedávno přestěhovali z New Yorku do Londýna. Zatímco se potýkají s novou školou, ve zprávách se začínají objevovat zvěsti o neidentifikovaném viru z Afriky. Během týdne virus zasáhne Londýn. Lidé se mění v kapalinu před očima obou sourozenců, kteří utíkají, aby si zachránili život. Měsíc poté, co se virus poprvé dotknul zemské atmosféry, mu podléhají všechny organismy.
Ale virus zdaleka není jediným nepřítelem, a přežití je jen první krok.


Vybírám si knihy hlavně podle dvou věcí. Podle vzhledu a pak podle anotace. Na doporučení moc nedám, a když už, tak se přemlouvač musí hodně snažit. U Remade to bylo asi takhle: hele anglická budka, hm, Londýn... Beru! Víc návnad netřeba. to mi stačilo k tomu, abych se na Remade těšila jako malá.

Jak jsem se již zmínila, obálka byl hlavní aspekt, proč jsem se do Remade pustila. Myslím si, že už jenom tohle rozhodlo, popravdě, anotaci jsem si přečetla až ke slovíčku Londýn, kde jsem se rozhodla úplně. Proto, když jsem se pak dočetla o epidemii a málem konci světa, byla jsem trochu vyjukaná... Od té doby už čtu anotace pořádně!

Ale i přes počáteční lekačku, jsem se začetla. Nebylo to těžké. Alex Scarrow píše neskutečně čtivě, příběh se nikde nezadrhává a postavy postupují celkem racionálně... No celkem, k tomu se ještě dostanu. Kniha je rozdělena na kratší kapitoly, a díky tomu je celá kniha ještě lepší.

Hlavní postavou je Leon. Společně se svou sestrou Grace a svou matkou se vydávají na nebezpečnou pouť za záchranou svých životů. Leon je chytrý, postupuje rozumně a není to postava, kterou si znelíbíte. Naproti tomu jeho sestra mě neskutečně štvala od začátku až do konce. Žádná z dalších postav mi nijak extra neuvízla v paměti.

Remade není veselým čtením. Zároveň je ale napsaný takovým způsobem, že se od čtení nedá odtrhnout. Od první až do poslední stránky jsem byla nadšená. Jediné čeho jsem doopravdy litovala bylo, že už je konec, a že další díl vychází až za dlouho... Ale bude!

Remade byla úžasným čtením. Jsem moc ráda, že i přes těžký začátek mi sedla. Přeci jen něco dobrého z mého omylu bylo. Vyšla z toho perfektní knížka, s zajímavým příběhem, který se jen tak nevidí. Moje pocity jsou pouze radost a zvědavost na další díl. Už aby tady byl, to čekání se nedá vydržet!

10/10

Za zaslání knihy Remade k recenzi moc děkuji knihám Dobrovský.1 komentář:

  1. Kniha vypadá na pořádnou postapo knihu. :)) A vůbec ne špatnou. :)

    OdpovědětSmazat