sobota 16. června 2018

Otevíračka #30


Krásný den, knihomolové!
Není to tak dlouho, co jsem zvládla maturitu, a teď si užívám volna. Dělala jsem přijímačky na vysoké školy a v současné chvíli mi nezbývá nic jiného, než čekat na výsledky. Ale nervy rozhodně nemám, nějak to dopadne. A jak si tedy užívám volno? Čtu, čtu a čtu! Moje čtení vydatně podpořilo i nakladatelství Cosmopolis, a dělají to už přes rok. Jsem vděčná za každou spolupráci a této si nesmírně vážím!Měla jsem na výběr z několika knih, a já si vybrala tyhle tři. Přeci jen, musím myslet na záda pošťačky. Ale všechny byly skvělé, rozhodnout se a poté některé upřednostnit bylo strašně těžké.

Stíny nad zálivem
Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden...
Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v sen neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala - a dobře dělá...
Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl?
Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?

Slunečnice
Je to téměř milostný příběh. Ale tak jednoduché to není...
Nezapomenutelný a bolestně něžný román Sarah Winmanové, autorky světového bestselleru Když byl bůh králík, o lásce ve všech jejích podobách.
Všechno začne obrazem vyhraným v tombole: a těch patnáct slunečnic si na stěnu pověsí žena, jež věří, že chlapci a muži jsou schopni krásných věcí.
A pak jsou tu dva chlapci, Ellis a Michael, kteří jsou nerozluční.
A z chlapců se stanou muži a potom do jejich životů vstoupí Annie a tím se změní všechno a vlastně nic.

Zoopisník Miroslava Bobka
Zoopisník ředitele Zoo Praha obsahuje přes sedmdesát kapitol, ve kterých vás autor seznámí s mnoha pozoruhodnými zvířaty a lidmi. Poznáte zákulisí pražské zoologické zahrady a seznámíte se s dobrodružným světem pouští a pralesů. Více i méně vážná témata, která autor podává neotřelou a odlehčenou formou, zakončují překvapivé pointy a poprvé je doplňují zcela unikátní fotografie.

Žádné komentáře:

Okomentovat