středa 6. září 2017

My čteme #6


Po dlouhé době, za co se Kristýnce z THE BOOK TALK BLOG omlouvám, se vracím k projektu My čteme na Goodreads. Začíná škola, a proto snad budu mít více času na čtení a blog. A když jsem zjistila, že kniha kterou mám v hledáčku už hrozně dlouho je na řadě z září, nezbývá mi nic jiného než se zapojit. Skupina My čteme ale nepřichází s jedinou novinkou….

Tou inovací je soutěž o záložky a různé knihomolské maličkosti, které můžete vyhrát za sepsání článku. To je slušná motivace ne? Každému se nějaká ta záložka vždy hodí, já třeba osobně nechápu, kam se ty potvory pořád ztrácejí…

Ale zpátky ke knize na září. Je jí titul Sluha dvou pánů, která mě láká už opravdu dlouho. Kniha má zhruba 140 stran, což průměrnému čtenáři zabere maximálně jeden den.. a kdo ví, třeba se Vám bude hodit maturitě. Co jsem se tak koukala na Databázi knih, kde má kniha 90%, všichni si jí chválí. Já se na Sluhu dvou pánů rozhodně těším!

Anotace:
O tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná a obtížná a vyžaduje od sluhy mnohou obratnost a mazanost, napsal Carlo Goldoni roku 1745 rozkošnou komedii, které vévodí Truffaldino. U nás ho hraje Miroslav Donutil, který rozvíjí tradici hereckých improvizací komedie dell’arte k velké radosti dnešních diváků.Žádné komentáře:

Okomentovat