čtvrtek 28. září 2017

10 knižních dní - 1 schopnost


Ahoj!
Dneska vás konečně vítám u posledního článku ze série 10 knižních dní. Tahle výzva se se mnou táhne hrozně dlouho, už někdy od května (??) a teď přišel čas jí dokončit. Nečekala jsem, že se to tak protáhne, ale tak důležité je věci dodělat ne? Ironie je, že poslední článek mi dal nejvíc zabrat, i když jde jen o jeden bod. A co je tedy tou finálovkou?

Protože Harry Potter je mým nejoblíbenějším světem, samozřejmě jsem si musela vybrat nějakou schopnost odtud. Kouzla by byla fajn, ale co když tu je něco zajímavějšího? Něco, co by dokázalo napravit špatná rozhodnutí a zachránit životy? Něco, tak titěrného, že si toho na první pohled nikdo nevšimne? Nehledě na to, kolik času na čtení a filmy bych si mohla dopřát....Moje schopnost by tedy byla cestování časem. Myslím, že každý by si přál aspoň jednou vrátit čas do nějaké šťastnější chvíle. Když to vezmeme z hlediska knížek, miluji knihy se zaměřením na cestování časem. Na tohle téma můžete narazit třeba v Drahokamech, Nových Pompejích ale i ve filmech, jako je nejnovější Alenka. Cestování časem je neskutečně rozmanité, dá se s ním zacházet mnoha způsoby.

A vybírám z Harryho, protože k tomu mají jednoduchou věcičku - obraceč času. Je to jen další z obrovského množství důvodů proč chtít chodit do Bradavic. Vždycky jsem tenhle šperk Hermioně záviděla, ale nakonec jsem si ho taky pořídila. Bohužel je nějaký rozbitý a nefunguje :D


Žádné komentáře:

Okomentovat