čtvrtek 2. března 2017

My čteme #5


Jako každý měsíc, tak i tento se hodlám zapojit do projektu My čteme na Goodreads. Minulá kniha mě sice moc neoslovila, jednalo se o Opatství Northanger (recenze), ale tím se nic nemění. Mám velkou radost z toho, že se skupina stala aktivnější a má v současné době přes 60 členů! Pamatuji si, jak tento projekt začínal a bylo nás tam něco málo přes dvacet. Je to úžasný pokrok! 

Březnová kniha je velmi známá. Stala se předlohou ke skvělým filmům (ale knížka je ještě lepší-pochopíte souvislosti) a byla vydána i v komixové podobě. Jejím autorem je neskutečně talentovaný muž, který dokázal vymyslet národy, příběh a co je hlavní, i specifickou řeč a písmo. Jedná se o moji nejoblíbenější knihu, a jejího tvůrce neskutečně obdivuji a vždycky budu. Na příbězích z tohoto světa jsem vyrostla, a vždy když nějaký čtu, je to jako opětovné setkání se starými přáteli.

Myslím, že jsem Vám docela napověděla, ale víte o kterou knihu jde?Hobit

Orig. název: The Hobbit
Autor: J.R.R. Tolkien
Překlad: František Vrba
Počet stran: 242

Anotace:
Bilbo Pytlík je hobit, který se těší z pohodlného a skromného života a jen zřídkakdy putuje dále než do své spižírny ve Dně pytle. Jeho spokojené bytí je však narušeno, když se jednoho dne u jeho prahu objeví čaroděj Gandalf v doprovodu třinácti trpaslíků a vezmou ho s sebou na cestu ,,tam a zase zpátky''. Mají v úmyslu uloupit poklad mocného Šmaka, velikého a velmi nebezpečného draka....


Četli jste Hobita? Nebo cokoli jiného od Tolkiena? 

Žádné komentáře:

Okomentovat