úterý 10. ledna 2017

My čteme #3

I v novém roce 2017 se hodlám zapojit do projektu blogu The Book Talk, který probíhá na Goodreads (My čteme). Opět se bude diskutovat o knížkách a hlasovat o čtení na další měsíc. Já se rozhodně účastním, a přestanu to flákat.

Letos jako takový neoficiální cíl pohnout s povinnou četbou. Z celkových dvaceti knížek co mám na seznamu mám přečtené zatím jen tři.. budu mít co dělat. A právě i proto se letos do skupiny My čteme zapojím, protože se občas vybere i kniha k maturitě.

Kdo o My čteme slyší poprvé a chce se dozvědět víc, mrkněte na můj první článek na toto téma  My čteme #1

Minulý rok se četl třeba Obraz Doriana Graye, Tři mušketýři, Dracula..
 A co nás čeká letos, ale hlavně v lednu za knihu?

 Stařec a moře


Orig. název: The Old Man and the Sea
Autor: Ernest Hemingway
Překlad: František Vrba
Počet stran: 114

Anotace:
Starý rybář vyjíždí na sklonku svých dní na moře, přemůže obrovskou velrybu a vrací se s její kostrou, když byl jeho úlovek napaden žraloky. V tomto prostém ději je symbolisován odvěký zápas člověka s přírodou, nezadržitelnost ovládání přírody člověkem. Stařec ač sám uprostřed širokých vod, s nimiž srostl a dokonale je zná, není sám. Myslí na chlapce, kterého učil lovit, ví, že se o něj na břehu starají druzi. Vrací se z lovu s prázdnou vysílen a raněn. Přesto jeho příběh není pesimistický, naopak, brzy se s chlapcem vydají na nový lov. 
Přidáte se? 

Žádné komentáře:

Okomentovat